Kolik je 6 gramů čaje?

Nemáš váhu a vždycky když pročítáš návod na přípravu jednotlivých čajů z Čajových Bedýnek, tak kleješ: "Proč to ta holka proboha nenapíše třeba ve lžičkách"?

Ono to totiž tak jednoduchý není. Protože:

  • každá lžička je jinak velká, i když se ve všech případech bavíme o těch čajových (pochopitelně! :D )
  • "vrchovatá" lžička je pro každýho dost odlišnej pojem, takže se může lišit i o 100%
  • no a s některými druhy čaje zarovnanou lžičku prostě neuděláš i kdyby ses rozkrájel, to bys musel rozkrájet ten čaj nebo spíš nadrtit (ale to prosím Tě nezkoušej, víc o mých pokusech kdyžtak tady)

Ale abys neřek, tak se pokusím Ti to co nejvíc přiblížit, ať už pomocí fotky nebo orientační kategorizace no a i na ty lžičky dojde, když jinak nedáš.

  1. Množství dle fotky (té první, ty další jsou jen ilustrační) - jde o čaje ze Zimní Čajové Bedýnky 2017/2018, mistička má průměr 7 cm a je hluboká 3 cm - v každé je 6 gramů. Pokud tuto bedýnku máš, tak věřím, že jsi čaje hned poznal.
  2. Lžičky - když se to budu snažit přehodit na ty čajové lžičky, tak se bavíme o lžičce cca zarovnané, ze které přečnívají lehce nad, části čajovéých lístků, které se do ní nevejdou celé (snad mi rozumíš) a když to vezmeš po směru hodinových ručiček podle tý fotky od čaje červené barvy, kterého je nejmíň, tak to jsou 3 lžičky, dalších dvou 4 lžičky, čtvrtého 4,5 a posledního 6-6,5 lžiček.
  3. Všeobecně - nejtěžší (tedy nejmíň objemné) jsou ovocné čaje, pak hodně rolované čaje (oolongy) a čaje drcené či namleté na malé kousíčky; čím větší a "klikatější" jsou čajové lístky či jejich pupeny, tím jsou lehčí a tedy objemnější
  • Kolik je 6 gramů čaje dle jednotlivých druhů - čaje ze Zimní Čajové Bedýnky
  • Kolik je 6 gramů čaje dle jednotlivých druhů - vážení čaje na staré váze
  • Kolik je 6 gramů čaje dle jednotlivých druhů - vážení čaje na staré váze