Do jakých sáčků balíme

Čaje z Čajových Bedýnek jsou baleny v opakovaně uzavíratelných sáčcích typu doypack, které udrží čaje co nejdéle čerstvé a voňavé.

Čaj nemá rád světlo a přístup vzduchu. Proto jsou čaje z Čajových Bedýnek baleny v sáčcích, které ani jedno nepropustí. Sáček je opatřen zipem, jehož pomocí lze snadno opakovaně uzavřít. Zároveň pokud ze sáčku vymačkneš vzduch a zavřeš, tak se do něj zpátky nedostane. Díky znemožnění přístupu vzduchu a vnitřní alu vrstvě sáček uchovává čaj co nejdéle čerstvý a voňavý.

Název čaje je ručně nadepsán bílou fixkou někým z chráněné dílny Fokus, kde čeje balí a expedují. Logo Čajových Bedýnek je ručně narazítkované.

Proč zatím nebalíme do eko / bio sáčků, když prodáváme bio čaje

Rádi bychom nejen naše bio čaje balili do co nejvíce eko sáčků. Každopádně aktuálně dostupné eko sáčky propustí většinu aromat z okolí. Jsou schopné zabránit vniknutí aromat do sáčku tak z 10% oproti sáčkům s alu vrtsvou, které mají odolnost 100%. Hlavně při velkých přechodech ze zimy do tepla dochází ke kondenzaci a tuto vlhkost sáček bez alu vrstvy nasaje a pak budeš mít z každého čaje pu erh. Takže tak.

P.S. Vycházím z informací od dodavatele, který dodává jak alu sáčky, tak eko.

  • sáčky čajů z Čajových Bedýnek