O nás

Kdyby Tě zajímalo, co za bandu se na Čajových Bedýnkách podílí, nebo nějakým způsobem podílela a doufejme, že ještě v budoucnu bude, tak je to tahle povedená partička.

Bohunka

Dělám, co mě baví a vše mě baví, jen když to dělám pořádně, s chutí a od srdce. Tak doufám, že to je na mém přístupu znát. Pokud bys měl nějaký nápad, jak Čajové Bedýnky vylepšit, jsem jedno velké ucho :)

Vlastně ani přesně nevím, kdy mě Čajové Bedýnky napadly. Nejspíš to bylo na jaře 2016, protože doménu jsem si nechala zaregistrovat přesně 31.5. téhož roku. Ale dospívala jsem k tomu asi tak nějak postupně.

Surfování mě přivedlo k častějšímu cestování, cestování k video projektu Authentic World Food o autentickým vaření v různých koutech světa. No a na cestách jsem se nachomejtla nejen ke všem možným kotlíkům s jídlem, ale i k přípravám nápojů autentickým způsobem, čaje nevyjímaje.

Taky jsem se proběhla po pár čajových plantážích, byla v různých čajových továrnách, včetně jedné úžasné a zapadlé na Srí Lance, kde poprvé viděli člověka "ze západu". A jelikož sypané čaje jsem pila od malička, tak se ta myšlenka s Čajovými Bedýnkami nenápadně plížila, až prostě musela ven :)

A pokud jsi spíš přes obrázky, tak víc o mně Ti řekne tahle Fotostory a občas se i rozhodne o Čajových Bedýnkách někdo někde napsat, tak kdyby Tě zajímalo, jaký moudra ze mě vypadly, tak mrkni sem.

Honza

Honza s partou z Creation.cz se postarali o tenhle web.

S Honzou jsme dávali dohromady už web Authentic World Food a i když už teda takhle spolupracujeme asi 3 roky, tak si furt vykáme. Prý proto, že ho mnohem víc baví mi psát "Proboha ženská, co jste si to zase vymyslela", než kdyby mi měl tykat.

Musím říct, že podobně klel celkem často, ale zpětně uznávám, že jsem ráda, že jsem se některých jeho nevybíravých komentářů chytla, a že mě prostě dokopal k této finální podobě webu. P.S. Na fotce je to ten napravo ;)

Gába, Táda, Lůca

Tohle mini uskupení má na svědomí logo Čajových Bedýnek spolu s moooc šikovnou mladičkou ilustrátorkou Lucou, která vykouzlila ten voňavý čajový obláček.

Gába s Tádou pak nafotili všechny ty nádherný Fotky, který jsme ještě za ranní rosy pořídili v útulném, dnes již neexistujícím, Coffee corneru. Budou se postupně objevovat, ať už tady na webu nebo na sociálních sítích.

Jak vidíte, tak jsou dost "tragický" přeci, tak proto si nejspíš říkají Traga. Fotěj, tvořej, dělaj grafiku a jsou neuvěřitelně hraví a inovativní a i když spoustu času tráví na cestách v dodávce, nic neodfláknou a je na ně spoleh.

Táda si dokonce na focení udělal čas pár dní před státnicema a v mezipauzách šrotil a šrotil. To, že je udělal, asi neni třeba dodávat ;)

Spolupráce se sociálními podniky

Od června 2023 jsou Čajové Bedýnky, jednotlivé sypané čaje, reklamní čajové dárky a nově i výběrová káva, baleny a expedovány lidmi s handicapem, zaměstnanci sociálního podniku Naturpark 12. V Naturparku 12 si navíc sami praží úžasnou výběrovou kávu, takže ji nově najdeš i na eshopu Čajových Bedýnek.

Do té doby (od ledna 2019) to byli zaměstnanci Dílny u Krejčíků na Mělníku, což byla sociální firma spadající pod neziskovku Fokus, která také zaměstnávaůa lidi s handicapem. Bohužel v roce 2023 ukončila svoji činnost.

Takže díky čaaaaaj :)

Všem moc díky, dělá se s váma fajn a těším se, až spolu spácháme něco dalšího. Ať něco, co "zavání prací" nebo se potkáme zas třeba někde na cestách.

A taky díky všem čajovým mistrům, současným i budoucím, kteří se se mnou dělí o know how, doporučují co dobrýho se kde urodilo a co by v Čajových Bedýnkách rozhodně nemělo chybět.

  • Bohunka, Čajové Bedýnky
  • Honza z Creation.cz
  • Gába a Táda z dua Traga
  • Partička z Dílny u Krejčíků