O nás

Kdyby Tě zajímalo, co za bandu se na Čajových Bedýnkách podílí, nebo nějakým způsobem podílela a doufejme, že ještě v budoucnu bude, tak je to tahle povedená partička.

Bohunka

Vlastně ani přesně nevím, kdy mě Čajové Bedýnky napadly. Nejspíš to bylo na jaře 2016, protože doménu jsem si nechala zaregistrovat přesně 31.5. téhož roku. Ale dospívala jsem k tomu asi tak nějak postupně.

Surfování mě přivedlo k častějšímu cestování, cestování k video projektu Authentic World Food o autentickým vaření v různých koutech světa. No a na cestách jsem se nachomejtla nejen ke všem možným kotlíkům s jídlem, ale i k přípravám nápojů autentickým způsobem, čaje nevyjímaje.

Taky jsem se proběhla po pár čajových plantážích, byla v různých čajových továrnách, včetně jedné úžasné a zapadlé na Srí Lance, kde poprvé viděli člověka "ze západu". Takže tak postupně se ta myšlenka s Čajovými Bedýnkami nenápadně plížila, až prostě musela ven :)

A pokud jsi spíš přes obrázky, tak víc o mně Ti řekne tahle Fotostory.

Terezuel

S Terezkou jsme se potkaly asi před 6ti lety na Bali, kde jsem "makala" pro jeden surfový kemp a Terez byla vlastně náš klient :) A od tý doby jsme se potkávat nepřestaly.

No a když jsem na jednom takovým společným dýchánku zmínila, že chystám Čajové Bedýnky, úplně se nadchla a nabídla se, že mi sem tam s něčím vypomůže, což mi udělalo obrovskou radost, protože kdo by nechtěl mít takovou prima spojku ze zahraničí, tedy z Brna :D Takže když má čas a chuť tak do projektu vnáší svůj neotřelý "zahraniční" nadhled a inspiraci, podporuje mě, když jsem bezradná a ochutnaly jsme spolu už spoustu čajových dobrot (včetně čaje houbovýho, protože kdo na Bali houbový čaj neokusil, jakoby tam nebyl ;) ) i "vývarů z ponožek".

Zatím teda tu spolupráci trochu fláká, protože do toho všeho ještě překládá (nejen z brněnštiny do češtiny) a maká pro TEDx. Ale až tohle všechno dotahne do zdárnýho konce, tak se těším, že spolu budeme objíždět všechny čajový plantáže světa, tvořit a vymýšlet kravinky a třeba do Číny, na Taiwan nebo na Jávu rozhodně nezapomeneme do podpaží přibalit i surfa :)

Honza

Honza s partou z Creation.cz se postarali o tenhle web.

S Honzou jsme dávali dohromady už web Authentic World Food a i když už teda takhle spolupracujeme asi 3 roky, tak si furt vykáme. Prý proto, že ho mnohem víc baví mi psát "Proboha ženská, co jste si to zase vymyslela", než kdyby mi měl tykat.

Musím říct, že podobně klel celkem často, ale zpětně uznávám, že jsem ráda, že jsem se některých jeho nevybíravých komentářů chytla, a že mě prostě dokopal k této finální podobě webu. P.S. Na fotce je to ten napravo ;)

Gába, Táda, Lůca

Tohle mini uskupení má na svědomí logo Čajových Bedýnek spolu s moooc šikovnou mladičkou ilustrátorkou Lucou, která vykouzlila ten voňavý čajový obláček.

Gába s Tádou pak nafotili všechny ty nádherný Fotky, který jsme ještě za ranní rosy pořídili v nádherným Coffee Corneru. Budou se postupně objevovat, ať už tady na webu nebo na sociálních sítích.

Jak vidíte, tak jsou dost "tragický" přeci, tak proto si nejspíš říkají Traga. Fotěj, tvořej, dělaj grafiku a jsou neuvěřitelně hraví a inovativní a i když spoustu času tráví na cestách v dodávce, nic neodfláknou a je na ně spoleh.

Táda si dokonce na focení udělal čas pár dní před státnicema a v mezipauzách šrotil a šrotil. To, že je udělal, asi neni třeba dodávat ;)

Peťa

Peťa může za to, že na fotkách pro Čajový Bedýnky pořízených v Coffee Corneru, nevypadám jak zmuchlanej papír.

Začli jsme fotit hodně brzo ráno, takže vstávačka v půl pátý to jistila a to mi rozhodně na svěžím vzhledu nepřidalo. Peťa se mě ochotně chopila ještě v pyžamu, vrátila mýmu obličeji barvu před svou kuchyňskou linkou a pak utíkala do práce.

Kromě kreslení na obličej kreslí v podstatě na cokoli. Pokreslí vám skejta, zeď, hrníčky na Vánoce … a je libo cool kérku? Ano, i Tvé neodolatelné tělo ještě více zkrášlí. Jednoduše Design by Pet-ra.

Takže díky čaaaaaj :)

Všem moc díky, dělá se s váma fajn a těším se, až spolu spácháme něco dalšího. Ať něco, co "zavání prací" nebo se potkáme zas třeba někde na cestách.

A taky díky všem čajovým mistrům, současným i budoucím, kteří se se mnou dělí o know how, doporučují co dobrýho se kde urodilo a co by v Čajových Bedýnkách rozhodně nemělo chybět.

  • Bohunka, Čajové Bedýnky
  • Terezuel
  • Honza z Creation.cz
  • Gába a Táda z dua Traga
  • Peťa z design by Pet_ra