Obchodní podmínky

Předtím, než se pustíš do toho přelouskat tenhle nabušenej text, obzvlášť pak ofiko Obchodní podmínky, který mi nařizuje zákon (Bůh s tebou nebo klobouk dolů, že do toho jdeš .... :) ), doporučuji mrknout do záložky "O co jde" a přečíst si i "FAQ" a tuto zjednodušenou verzi:

Předtím, než se pustíš do toho přelouskat tenhle nabušenej text, obzvlášť pak ofiko Obchodní podmínky, který mi nařizuje zákon (Bůh s tebou nebo klobouk dolů, že do toho jdeš … :) ), doporučuji mrknout do záložky "O co jde" a přečíst si i "FAQ" a tuto zjednodušenou verzi:

Zjednodušená verze aneb obchodní podmínky pro ty, co nemají více, než 5 minut

Aktualizováno 18.1.2023

Doprava

Posílám přes Zásilkovnu (79,- Kč na pobočku), kurýr od Zásilkovny s dodáním na adresu (109,- Kč). Ceny platí pro Českou republiku. Na Slovensko je to o 20-30,- Kč více.

Platba

Platba je možná pouze předem - přes online platební bránu The Pay - kartou nebo převodem a je samozřejmě bez poplatku. Na dobírku bohužel neposílám. Dle statistik se vrací až 40% zásilek zaslaných na dobírku a na to fakt nemám čas, peníze, ani náladu :D. Tak pardón a díky za pochopení. Pokud nebude platba provedena do 10 dnů od objednání, objednávka je automaticky stornována.

Kdy expedujeme objednávky

1) Objednávky čajů a čajových balíčků

Objednávky jsou expedovány 2x týdně. Čajové Bedýnky balí a expedují zaměstnanci sociálního podniku Naturpark12. Rozesílací den je nejčastěji v pondělí a čtvrtek (pokud v Termíny rozesílání není uvedeno jinak), kdy odejdou všechny objednávky, které přišly (a byly zaplaceny) do půlnoci dne předcházejícímu dni odesílání. Pokud je objednávek hodně, odejdou následující den. Pokud chceš Čajovou Bedýnku věnovat jako dárek v dřívějším termínu, využij dárkový poukaz, který nelze na eshopu nikterak uplatnit. Pouze máte pro obdarovaného alespoň něco s tím, že dárek dorazí později.

2) Objednávky, jejichž součástí je i káva či dárkový balíček s kávou

Jelikož je naším společným přáním, aby sis vychutnal co nejčerstvější kávu, neděláme žádné zásoby. Káva se praží jednou týdně ve středu dle aktuálních poptávek směrem k Naturparku12. Tedy i od vás, zákazníků Čajových Bedýnek. Takže všechny objednávky, které obsahují i kávu, které přijdou (od úterka) do pondělka, budou expedovány v pátek po tom pondělku následujícím. Takže pokud přijde objednávka v úterý, bude expedována až ten DALŠÍ pátek.

Slevové kódy

U slevových kódů je vždy uvedeno, že platí buď pro eshop nebo pro Odebírání Čajových Bedýnek a do kdy je platný. Obvykle jde použít pouze 1x, pokud není při obrdžení kódu uvedeno jinak. Tak když by Ti kód náhodou nefungoval, tak mrkni, jestli třeba nemá zmíněná omezení. Slevový kód lze použít pouze jeden v jedné objednávce. Je pro něj určená kolonka v objednávkovém formuláři. V každé objednávce je možné uplatnit pouze 1 slevový kód. Pokud nabydeme dojmu, že byl kód použit neprávem, vyhrazujeme si právo objednávku zrušit (a samozřejmě vrátit peníze, pokud již objednávka byla zaplacená).

Platí pro odběratele Čajových Bedýnek

 1. Souhlasíš s tím, že přesně nevíš, co za čaje Ti v bedýnce přijde (kromě popisu v O co jde)
 2. Pokud chceš aspoň trochu víc tušit do čeho jdeš, než se zavážeš na delší dobu, objednej si Čajovou Bedýnku s příznačným názvem Beru jednu na zkoušku.
 3. Důvod k reklamaci není to, že ti přijde třeba čaj, který Ti nesednul, to je prostě součást kouzla toho, že jdeš do projektu typu "zajíc v pytli". Jsem samozřejmě otevřená konstruktivní zpětné vazbě a doporučením pro vylepšení.
 4. Reklamace samozřejmě možná je v případě, že ti přijde poškozený obsah Čajové Bedýnky nebo čaj v nich obsažený je závadný (například obsahují plíseň či nějaké živočichy :D, ale to se snad proboha nikdy nestane)
 5. Odběr Čajových Bedýneklze zrušit po první obdržené bedýnce. Pokud součástí již obdržené bedýnky byl nějaký dárek, ten lze vrátit pouze v případě, že byl nepoužitý a nepoškozený, v opačném případě se vracená částka o jeho hodnotu ponižuje (tykvové sítko 200,- Kč, plecháček z Kašmíru 179,- Kč, záložka z palmového listu 59,- Kč, keramický hrníček 89,- Kč, plechová dóza - 89,- Kč - částky jsou včetně DPH)

Platí pro všechny objednávky

 1. V případě, že se mi zásilka vrátí z důvodů Tvého nepřevzetí, musíš opakované zaslání zásilky bohužel znovu zaplatit - dle ceníku dopravy, který jsi zvolil (pokud Ti termín dodání nevyhovuje, můžeš si ho upravit v odkazu v emailu či sms, který Ti od dopravce přijde; výjimkou jsou Z boxy a jiné boxy, tam je úložní doba kratší a obvykle nejde prodloužit.
 2. Pokud se mi zásilka vrátí (není doručena) z důvodů Tvého chybného zadání adresy doručení, musíš opakované zaslání zásilky na správnou adresu (kterou spolu mezitím vykomunikujeme) bohužel znovu zaplatit - dle ceníku dopravy, který jsi zvolil.
 3. Pokud zaznamenáš nějaké známky povrchového poškození obalu při přebírání zásilky Čajových Bedýnek na pobočce Zásilkovny či od kurýra, řeš prosím okamžitě na pobočce Zásilkovny či s kurýrem a tuto zásilku nepřebírej. V tomto případě chyba opravdu není na straně Čajových Bedýnek.
 4. Za každých 400 Kč včetně DPH objednaných sypaných čajů (tedy bez dopravy a bez kávy) Ti náleží libovolný vzorek čaje zdarma (výjimkou jsou velmi drahé čaje či pu erhové cihly, které nejdou na vzorky naporcovat - u těchto čajů je vždy uvedeno, že jejich vzorek nelze získat; vzorky kávy nezasíláme). Do této hodnoty se však nezapočítávají Čajové Bedýnky či jiná dárková balení a přednabalené balíčky a ani již zmíněná káva. Důvod je ten, že jsou balené všechny najednou a připravené k expedici a cena je i díky tomu, že se dělají všechny balíčky stejné, výhodnější.

Úplné znění obchodních podmínek

obchodní společnosti:

Bohuslava Bořková

se sídlem: Pivovarská 3183, 27601 Mělník

IČO: 01888617, DIČ: CZ7662160011

zapsané u Městského úřadu Mělník, Obecní živnostenský úřad

pro prodej zboží prostřednictvím on-line obchodu umístěného na internetové adrese www.cajovebedynky.cz.

I. Úvodní ustanovení

 1. Tyto obchodní podmínky (dále jen „obchodní podmínky“) obchodní společnosti Bohuslava Bořková, se sídlem Pivovarská 3183, 27601 Mělník, identifikační číslo: 01888617, (dále jen „prodávající“) upravují v souladu s ustanovením § 1751 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „občanský zákoník“) vzájemná práva a povinnosti smluvních stran vzniklé v souvislosti nebo na základě kupní smlouvy (dále jen „kupní smlouva“) uzavírané mezi prodávajícím a jinou fyzickou osobou (dále jen „kupující“) prostřednictvím internetového obchodu prodávajícího. Internetový obchod je prodávajícím provozován na webové stránce umístněné na internetové adrese www.cajovebedynky.cz (dále jen „webová stránka“), a to prostřednictvím rozhraní webové stránky (dále jen „webové rozhraní obchodu“).
 2. Obchodní podmínky se nevztahují na případy, kdy osoba, která má v úmyslu nakoupit zboží od prodávajícího, je právnickou osobou či osobou, jež jedná při objednávání zboží v rámci své podnikatelské činnosti nebo v rámci svého samostatného výkonu povolání.
 3. Ustanovení odchylná od obchodních podmínek je možné sjednat v kupní smlouvě. Odchylná ujednání v kupní smlouvě mají přednost před ustanoveními obchodních podmínek.
 4. Ustanovení obchodních podmínek jsou nedílnou součástí kupní smlouvy. Kupní smlouva a obchodní podmínky jsou vyhotoveny v českém jazyce. Kupní smlouvu lze uzavřít v českém jazyce.
 5. Znění obchodních podmínek může prodávající měnit či doplňovat. Tímto ustanovením nejsou dotčena práva a povinnosti vzniklá po dobu účinnosti předchozího znění obchodních podmínek.
 6. Aktuální obchodní podmínky kupující obdrží jako přílohu s potvrzením přijetí objednávky.

II. Uzavření kupní smlouvy

 1. Veškerá prezentace zboží umístěná ve webovém rozhraní obchodu je informativního charakteru a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně tohoto zboží. Ustanovení § 1732 odst. 2 občanského zákoníku se nepoužije.
 2. Webové rozhraní obchodu obsahuje informace o zboží, a to včetně uvedení cen jednotlivého zboží. Ceny zboží jsou uvedeny včetně daně z přidané hodnoty a všech souvisejících poplatků. Ceny zboží zůstávají v platnosti po dobu, kdy jsou zobrazovány ve webovém rozhraní obchodu. Tímto ustanovením není omezena možnost prodávajícího uzavřít kupní smlouvu za individuálně sjednaných podmínek.
 3. Webové rozhraní obchodu obsahuje také informace o nákladech spojených s balením a dodáním zboží. Informace o nákladech spojených s balením a dodáním zboží uvedené ve webovém rozhraní obchodu platí pouze v případech, kdy je zboží doručováno v rámci území České a Slovenské republiky.
 4. Pro objednání zboží vyplní kupující objednávkový formulář ve webovém rozhraní obchodu. Objednávkový formulář obsahuje zejména informace o:
  • objednávaném zboží (objednávané zboží „vloží“ kupující do elektronického nákupního košíku webového rozhraní obchodu),
  • způsobu úhrady kupní ceny zboží, údaje o požadovaném způsobu doručení objednávaného zboží a
  • informace o nákladech spojených s dodáním zboží (dále společně jen jako „objednávka“).
  • fakturační údaje kupujícího a jeho elektronickou adresu (email) a telefon pro účely informování kupujícího o stavu objednávky a doručení zboží
 5. Před odesláním objednávky prodávajícímu je kupujícímu umožněno zkontrolovat a měnit údaje, které do objednávky kupující vložil, a to i s ohledem na možnost kupujícího zjišťovat a opravovat chyby vzniklé při zadávání dat do objednávky. Objednávku odešle kupující prodávajícímu kliknutím na tlačítko "Závazně objednat". Údaje uvedené v objednávce jsou prodávajícím považovány za správné.
 6. Odeslání objednávky se považuje za takový úkon kupujícího, který nepochybným způsobem identifikuje objednávané zboží, kupní cenu, osobu kupujícího, způsob úhrady kupní ceny, a je pro smluvní strany závazným návrhem kupní smlouvy. Podmínkou platnosti objednávky je vyplnění všech povinných údajů v objednávkovém formuláři, seznámení se s těmito obchodními podmínkami na webové stránce a potvrzení kupujícího o tom, že se s těmito obchodními podmínkami seznámil.
 7. Prodávající neprodleně po obdržení objednávky toto obdržení kupujícímu potvrdí elektronickou poštou, a to na adresu elektronické pošty kupujícího uvedenou v uživatelském rozhraní či v objednávce (dále jen „elektronická adresa kupujícího“).
 8. Prodávající je vždy oprávněn v závislosti na charakteru objednávky (množství zboží, výše kupní ceny, předpokládané náklady na dopravu) požádat kupujícího o dodatečné potvrzení objednávky (například písemně či telefonicky).
 9. Návrh kupní smlouvy ve formě objednávky má platnost patnáct dnů.
 10. Smluvní vztah mezi prodávajícím a kupujícím vzniká doručením přijetí objednávky (akceptací), jež je prodávajícím zasláno kupujícímu elektronickou poštou, a to na adresu elektronické pošty kupujícího.
 11. V případě, že některý z požadavků uvedených v objednávce nemůže prodávající splnit, zašle kupujícímu na elektronickou adresu kupujícího pozměněnou nabídku s uvedením možných variant objednávky a vyžádá si stanovisko kupujícího.
 12. Pozměněná nabídka se považuje za nový návrh kupní smlouvy a kupní smlouva je v takovém případě uzavřena až akceptací kupujícího prostřednictvím elektronické pošty.
 13. Kupující souhlasí s použitím komunikačních prostředků na dálku při uzavírání kupní smlouvy. Náklady vzniklé kupujícímu při použití komunikačních prostředků na dálku v souvislosti s uzavřením kupní smlouvy (náklady na internetové připojení, náklady na telefonní hovory) si hradí kupující sám, přičemž tyto náklady se neliší od základní sazby.

III. Cena zboží a Platební podmínky

 1. Cenu zboží a případné náklady spojené s dodáním zboží dle kupní smlouvy může kupující uhradit prodávajícímu následujícími způsoby:
  • bezhotovostně převodem prostřednictvím platebního systému ThePay.cz
  • bezhotovostně platební kartou ThePay.cz
 2. Cena za dopravu je uvedena v objednávkovém formuláři u každé možnosti dopravy.
 3. Částka za objednané zboží musí být na účet prodávajícího připsána.
 4. Zboží bude zasláno až po zaplacení.
 5. Pokud nebude platba provedena do 15 dnů od objednání, objednávka je automaticky stronována.
 6. Je-li to v obchodním styku obvyklé nebo je-li tak stanoveno obecně závaznými právními předpisy, vystaví prodávající ohledně plateb prováděných na základě kupní smlouvy kupujícímu daňový doklad – fakturu. Prodávající je plátcem DPH. Daňový doklad – fakturu vystaví prodávající kupujícímu po uhrazení ceny zboží a zašle jej v elektronické podobě na elektronickou adresu kupujícího.
 7. U slevových kódů je vždy uvedeno, že platí buď pro eshopnebo pro Odebírání Čajových Bedýnek a do kdy je platný. V případě, že nebude fungovat, prověřte, jestli nemá zmíněná omezení. Slevový kód lze použít pouze jeden v jedné objednávce. Je pro něj určená kolonka v objednávkovém formuláři. Prodávající si vyhrazuje právo objednávku s použitým slevovým kódem zrušit pokud nabydeme dojmu, že byl kód použit neprávem. V případě, že tato zrušená objednávka byla již kupujícím zaplacená, peníze budou kupujícímu odeslány zpět do 7 dnů od data zrušení objednávky.

IV. Odstoupení od kupní smlouvy

 1. Kupující bere na vědomí, že dle ustanovení § 1837 občanského zákoníku, nelze mimo jiné odstoupit od kupní smlouvy:
  • o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání kupujícího nebo pro jeho osobu
  • o dodávce zboží, které podléhá rychlé zkáze, jakož i zboží, které bylo po dodání nenávratně smíseno s jiným zbožím,
  • o dodávce zboží v uzavřeném obalu, které kupující z obalu vyňal a z hygienických důvodů jej není možné vrátit.
 2. Nejedná-li se o případ uvedený v čl.1 či o jiný případ, kdy nelze od kupní smlouvy odstoupit, má kupující v souladu s ustanovením § 1829 odst. 1 občanského zákoníku právo od kupní smlouvy odstoupit, a to do čtrnácti (14) dnů od převzetí zboží, přičemž v případě, že předmětem kupní smlouvy je několik druhů zboží nebo dodání několika částí, běží tato lhůta ode dne převzetí poslední dodávky zboží. Odstoupení od kupní smlouvy musí být prodávajícímu odesláno ve lhůtě uvedené v předchozí větě.
 3. Pro odstoupení od kupní smlouvy může kupující využit vzorový formulář poskytovaný prodávajícím, jenž je umístěn na konci těchto Obchodních podmínek. Odstoupení od kupní smlouvy může kupující zasílat na adresu provozovny nebo prostřednictvím elektronické pošty na adresu info(zavináč)cajovebedynky.cz. Pro doručování odstoupení od smlouvy platí ustanovení čl. 11 těchto obchodních podmínek. Podnikatel potvrdí spotřebiteli bez zbytečného odkladu v textové podobě jeho přijetí. (Poznámka od majitelky eshopu - pokud budete chtít z nějakých důvodů od smlouvy odstoupit či zboží reklamovat, prostě se vykašlete na vyplňování lejster a kontaktujte mě nejlépe tímto způsobem a nějak se domluvíme).
 4. V případě odstoupení od kupní smlouvy dle čl. 2 obchodních podmínek se kupní smlouva od počátku ruší. Zboží musí být prodávajícímu vráceno do čtrnácti (14) dnů od odstoupení od smlouvy prodávajícímu. Odstoupí-li kupující od kupní smlouvy, nese kupující náklady spojené s navrácením zboží prodávajícímu, a to i v tom případě, kdy zboží nemůže být vráceno pro svou povahu obvyklou poštovní cestou.
 5. V případě odstoupení od smlouvy dle čl. 2 obchodních podmínek vrátí prodávající peněžní prostředky přijaté od kupujícího do čtrnácti (14) dnů od odstoupení od kupní smlouvy kupujícím, a to stejným způsobem, jakým je prodávající od kupujícího přijal. Prodávající je taktéž oprávněn vrátit plnění poskytnuté kupujícím již při vrácení zboží kupujícím či jiným způsobem, pokud s tím kupující bude souhlasit a nevzniknou tím kupujícímu další náklady. Odstoupí-li kupující od kupní smlouvy, prodávající není povinen vrátit přijaté peněžní prostředky kupujícímu dříve, než mu kupující zboží vrátí nebo prokáže, že zboží prodávajícímu odeslal.
 6. Nárok na úhradu škody vzniklé na zboží je prodávající oprávněn jednostranně započíst proti nároku kupujícího na vrácení kupní ceny.
 7. Do doby převzetí zboží kupujícím je prodávající oprávněn kdykoliv od kupní smlouvy odstoupit. V takovém případě vrátí prodávající kupujícímu kupní cenu bez zbytečného odkladu, a to bezhotovostně na účet určený kupujícím.
 8. Je-li společně se zbožím poskytnut kupujícímu dárek, je darovací smlouva mezi prodávajícím a kupujícím uzavřena s rozvazovací podmínkou, že dojde-li k odstoupení od kupní smlouvy kupujícím, pozbývá darovací smlouva ohledně takového dárku účinnosti a kupující je povinen spolu se zbožím prodávajícímu vrátit i poskytnutý nepoužitý a neponičený dárek. V případě poškození či použití dárku bude jeho tržní cena odečtena kupujícímu z vrácené částky (keramický hrníček 89,- Kč, plechová dóza 89,- Kč - částky jsou včetně DPH).

V. Přeprava a dodání zboží

 1. V případě, že je způsob dopravy smluven na základě zvláštního požadavku kupujícího, nese kupující riziko a případné dodatečné náklady spojené s tímto způsobem dopravy.
 2. Je-li prodávající podle kupní smlouvy povinen dodat zboží na místo určené kupujícím v objednávce, je kupující povinen převzít zboží při dodání.
 3. V případě, že je z důvodů na straně kupujícího nutno zboží doručovat opakovaně nebo jiným způsobem, než bylo uvedeno v objednávce, je kupující povinen uhradit náklady spojené s opakovaným doručováním zboží, resp. náklady spojené s jiným způsobem doručení.
 4. Při převzetí zboží od přepravce je kupující povinen zkontrolovat neporušenost obalů zboží a v případě jakýchkoliv závad toto neprodleně oznámit přepravci. V případě shledání porušení obalu svědčícího o neoprávněném vniknutí do zásilky nemusí kupující zásilku od přepravce převzít.

VI. Práva z Vadného plnění

 1. Práva a povinnosti smluvních stran ohledně práv z vadného plnění se řídí příslušnými obecně závaznými předpisy (zejména ustanoveními § 1914 až 1925, § 2099 až 2117 a § 2161 až 2174 občanského zákoníku).
 2. Prodávající odpovídá kupujícímu, že zboží při převzetí nemá vady. Zejména prodávající odpovídá kupujícímu, že v době, kdy kupující zboží převzal:
  • má zboží vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, má takové vlastnosti, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy jimi prováděné,
  • se zboží hodí k účelu, který pro jeho použití prodávající uvádí nebo ke kterému se zboží tohoto druhu obvykle používá,
  • zboží odpovídá jakostí nebo provedením smluvenému vzorku nebo předloze, byla-li jakost nebo provedení určeno podle smluveného vzorku nebo předlohy,
  • je zboží v odpovídajícím množství, míře nebo hmotnosti a
  • zboží vyhovuje požadavkům právních předpisů.
 3. Ustanovení uvedená v čl. 2 obchodních podmínek se nepoužijí u zboží prodávaného za nižší cenu na vadu, pro kterou byla nižší cena ujednána, na opotřebení zboží způsobené jeho obvyklým užíváním, u použitého zboží na vadu odpovídající míře používání nebo opotřebení, kterou zboží mělo při převzetí kupujícím, nebo vyplývá-li to z povahy zboží.
 4. Projeví-li se vada v průběhu dvanácti měsíců od převzetí, má se za to, že zboží bylo vadné již při převzetí. Toto se týká jiného zboží, než-li jsou čaje. Například hrníčků. U čajů je případná vada viditelná při převzetí. Je třeba ji nahlásit do 14 dnů prostřednictvím emailové komunikace. Další vady objevené na čaji později budou nejspíš způsobeny špatnými skladovacími podmínkami kupujícího a prodávající za tuto vadu nenese zodpovědnost.
 5. Práva z vadného plnění uplatňuje kupující u prodávajícího prostřednictvím elektronické pošty či ve zprávě na sociálních sítích Čajových Bedýnek na Facebooku či Instagramu a zasláním vadného zboží na adresu provozovny. Za okamžik uplatnění reklamace se považuje okamžik, kdy prodávající obdržel od kupujícího reklamované zboží.
 6. Další práva a povinnosti stran související s odpovědností prodávajícího za vady může upravit reklamační řád prodávajícího.

VII. Další práva a povinnosti smluvních stran

 1. Kupující nabývá vlastnictví ke zboží zaplacením celé kupní ceny zboží
 2. Prodávající není ve vztahu ke kupujícímu vázán žádnými kodexy chování ve smyslu ustanovení § 1826 odst. 1 písm. e) občanského zákoníku.
 3. K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů z kupní smlouvy je příslušná Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869, internetová adresa: http://www.coi.cz
 4. Prodávající je oprávněn k prodeji zboží na základě živnostenského oprávnění. Živnostenskou kontrolu provádí v rámci své působnosti příslušný živnostenský úřad. Dozor nad oblastí ochrany osobních údajů vykonává Úřad pro ochranu osobních údajů. Česká obchodní inspekce vykonává ve vymezeném rozsahu mimo jiné dozor nad dodržováním zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů.
 5. Kupující tímto přebírá na sebe nebezpečí změny okolností ve smyslu § 1765 odst. 2 občanského zákoníku.

VIII. Ochrana osobních údajů

 1. Ochrana osobních údajů kupujícího, který je fyzickou osobou, je poskytována zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů.
 2. Kupující souhlasí se zpracováním těchto svých osobních údajů: jméno a příjmení, adresa bydliště, identifikační číslo, daňové identifikační číslo, adresa elektronické pošty, telefonní číslo a (dále společně vše jen jako „osobní údaje“).
 3. Kupující souhlasí se zpracováním osobních údajů prodávajícím, a to pro účely realizace práv a povinností z kupní smlouvy. Pro účely vedení uživatelského účtu jsou osobní údaje kupujícího zpracovány pouze v případě, že se na webovém rozhraní www.cajovebedynky.cz zaregistruje. Zasílání informací a obchodních sdělení kupujícímu lze pouze v případě, že kupující aktivně tuto možnost na webovém rozhraní zaškrtne.
 4. Kupující bere na vědomí, že je povinen své osobní údaje při objednávce provedené z webového rozhraní obchodu uvádět správně a pravdivě a že je povinen o jejich změně informovat prodávajícího v případě, že to prodávající potřebuje vědět (například u běžícího předplatného Čajových Bedýnek na více než 1 roční období).
 5. Zpracováním osobních údajů kupujícího může prodávající pověřit třetí osobu, jakožto zpracovatele. Kromě osob dopravujících zboží nebudou osobní údaje prodávajícím bez předchozího souhlasu kupujícího předávány třetím osobám.
 6. Osobní údaje budou zpracovávány po dobu neurčitou. Osobní údaje budou zpracovávány v elektronické podobě automatizovaným způsobem nebo v tištěné podobě neautomatizovaným způsobem.
 7. Kupující potvrzuje, že poskytnuté osobní údaje jsou přesné a že byl poučen o tom, že se jedná o dobrovolné poskytnutí osobních údajů.
 8. V případě, že by se kupující domníval, že prodávající nebo zpracovatel (čl. 5) provádí zpracování jeho osobních údajů, které je v rozporu s ochranou soukromého a osobního života kupujícího nebo v rozporu se zákonem, může:
  • požádat prodávajícího nebo zpracovatele o vysvětlení,
  • požadovat, aby prodávající nebo zpracovatel odstranil takto vzniklý stav.
 9. Požádá-li kupující o informaci o zpracování svých osobních údajů, je mu prodávající povinen tuto informaci předat. Prodávající má právo za poskytnutí informace podle předchozí věty požadovat přiměřenou úhradu nepřevyšující náklady nezbytné na poskytnutí informace.

IX. Zasílání obchodních sdělení a ukládání cookies

 1. V případě přihlášení se k Odběru Občasníku Čajových Bedýnek Kupující souhlasí se zasíláním informací souvisejících se zbožím, službami nebo podnikem prodávajícího na elektronickou adresu kupujícího a dále souhlasí se zasíláním obchodních sdělení prodávajícím na elektronickou adresu kupujícího.
 2. Kupující souhlasí s ukládáním tzv. cookies na jeho počítač. Ve vyskakovacím okénku, které se objeví vždy při vstupu na webové rozhraní, si může zvolit, zda souhlasí s uložením pouze těch nezbytných nebo i dalších.

X. Doručování

 1. Oznámení týkající se vztahů prodávajícího a kupujícího, zejména týkající odstoupení od kupní smlouvy, musí být doručena elektronickou poštou nebo prostřednictvím zprávy na Facebooku či Instagramu Čajových Bedýnek či poštou formou doporučeného dopisu, není-li v kupní smlouvě stanoveno jinak. Oznámení se doručují na příslušnou kontaktní adresu druhé strany a považují se za doručené a účinné okamžikem jejich dodání prostřednictvím emailu či pošty, s výjimkou oznámení o odstoupení od smlouvy učiněného kupujícím, kdy je odstoupení účinné, pokud je oznámení kupujícím ve lhůtě pro odstoupení odesláno.
 2. Za doručené se považuje i oznámení, jehož převzetí bylo adresátem odmítnuto, které nebylo vyzvednuto v úložní době, nebo které se vrátilo jako nedoručitelné.
 3. Smluvní strany můžou běžnou korespondenci vzájemně doručovat prostřednictvím elektronické pošty, a to na adresu elektronické pošty uvedenou v uživatelském účtu kupujícího či uvedenou kupujícím v objednávce, resp. na adresu uvedenou na webové stránce prodávajícího.

XI. Závěrečná ustanovení

 1. Pokud vztah založený kupní smlouvou obsahuje mezinárodní (zahraniční) prvek, pak strany sjednávají, že vztah se řídí českým právem. Tímto nejsou dotčena práva spotřebitele vyplývající z obecně závazných právních předpisů.
 2. Je-li některé ustanovení obchodních podmínek neplatné nebo neúčinné, nebo se takovým stane, namísto neplatných ustanovení nastoupí ustanovení, jehož smysl se neplatnému ustanovení co nejvíce přibližuje. Neplatností nebo neúčinností jednoho ustanovení není dotknutá platnost ostatních ustanovení. Změny a doplňky kupní smlouvy či obchodních podmínek vyžadují písemnou formu.
 3. Kupní smlouva včetně obchodních podmínek je archivována prodávajícím v elektronické podobě a zároveň je zaslána kupujícímu po odeslání objednávky prostřednictvím elektronické pošty na adresu, kterou kupující do objednávky zadal.
 4. Součástí obchodních podmínek tvoří vzorový formulář pro odstoupení od kupní smlouvy (viz níže).
 5. Kontaktní údaje prodávajícího: adresa pro doručování Pivovarská 3183, 27601 Mělník, emailová adresa info(zavináč)cajovebedynky.cz

V Mělníku dne 12.6.2023

Vzorový formulář pro odstoupení od kupní smlouvy

uzavřené přes internetové stránky www.cajovebedynky.cz

Jméno a příjmení kupujícího: …

Číslo objednávky: …

Adresa: …

Kontaktní telefon: …

Kontaktní e-mail: …


Název firmy: Bohuslava Bořková

Sídlo: Pivovarská 3183, 276 01 Mělník

IČO: 01888617, DIČ: CZ7662160011


V …… dne ……


Odstoupení od kupní smlouvy uzavřené na dálku


Vážení,

dne ………. jsem na Vašich internetových stránkách www.cajovebedynky.cz s Vámi prostřednictvím Objednávkového formuláře uzavřel/a kupní smlouvu, jejímž předmětem byl/byla/bylo …

Uvedené zboží mi bylo doručeno dne ………. společně s daňovým dokladem (fakturou č. …).

V souladu s ust. § 1829 odst. 1 ve spojení s ust. 1818 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, využívám svého práva a od výše uvedené kupní smlouvy v zákonné lhůtě čtrnácti dnů ode dne převzetí zboží bez uvedení důvodu odstupuji.

Nepoužívané zboží v původním neporušeném obalu Vám zasílám zpět v samostatné doporučené zásilce, zároveň Vás žádám o poukázání kupní ceny ve výši …… Kč (vč. částky za dopravu a platbu), které jsem při koupi výše uvedeného zboží zaplatil/a ve prospěch Vaší společnosti. Peněžní částku poukažte bez zbytečného odkladu nejpozději do 14 dnů ode dne odsotupení od smlouvy na bankovní účet č. ……/….. vedený u …

Ohledně stavu vyřízení této žádosti mě prosím informujte zde … (telefon nebo email).

Za kladné vyřízení mojí žádosti předem děkuji!

S pozdravem,

(vlastnoruční podpis)

Vzorový formulář pro reklamaci

uzavřené přes internetové stránky www.cajovebedynky.cz

Pokud si potrpíš na formalitky, tak tento formulář prosím vykopíruj a zašli na email: info(zavináč)cajovebedynky.cz. Ale popravdě mi stačí, když mi na tento email napíšeš jednoduchou zprávu, s čím nejsi v souvislosti se zaslaným zbožím spokojen, uvedeš číslo objednávky a nějak se domluvíme.

Jméno a příjmení kupujícího: …

Číslo objednávky: …

Adresa: …

Kontaktní telefon: …

Kontaktní e-mail: …

Pozn.: Datum uplatnění reklamace je datum odeslání elektronickou poštou.


Název firmy: Bohuslava Bořková

Sídlo: Pivovarská 3183, 276 01 Mělník

IČO: 01888617, DIČ: CZ7662160011


V …… dne ……


Reklamační formulář


Vážení,

dne ………. jsem na Vašich internetových stránkách www.cajovebedynky.cz s Vámi prostřednictvím Objednávkového formuláře uzavřel/a kupní smlouvu, jejímž předmětem byl/byla/bylo: …

Uvedené zboží mi bylo doručeno dne ………. společně s daňovým dokladem (fakturou č. …).

Na zboží jsem objevil/a následující vady: …

Žádám Vás proto o následující kompenzaci:

1) poukázání kupní ceny ve výši …… Kč (vč. částky za dopravu a platbu), které jsem při koupi výše uvedeného zboží zaplatil/a ve prospěch Vaší společnosti. Peněžní částku poukažte bez zbytečného odkladu nejpozději do 14 dnů ode dne odsotupení od smlouvy na bankovní účet č. ……/….. vedený u …

2) jiný způsob - pouze na základě předchozí dohody

Ohledně stavu vyřízení této žádosti mě prosím informujte zde … (telefon nebo email).

Za kladné vyřízení mojí žádosti předem děkuji!

S pozdravem,

(vlastnoruční podpis)

Kontaktní údaje na eshop www.cajovebedynky.cz

Vzhledem k tomu, že často cestuji mimo EU (eshop pak řídím na dálku) a také proto, že vše, kromě balení a expedice zásilek dělám sama, je pro mě důležité mít nerušenou chvíli na práci (například v klidu udělat DPH či daňová přiznání, psát různé čajové recepty atd. …), tak telefon mám velmi často vypnutý. Ono jen takové zvednutí telefonu v Indii by mě vyšlo na 50,- Kč :D, navíc díky časovým posunům by mi to drnčelo třeba v 10 večer … no a když by mi někdo volal a já dělala daňové přiznání, tak pak udělám nějakou chybu a mám berňák na krku … Proto bych moc ocenila kontakt výhradně přes tento kontaktní formulář, případně na info(zavináč)cajovebedynky.cz (neuvádím záměrně se zavináčem kvůli robotům a následnému spamování) nebo do zpráv sociálních sítí Facebook a Instagram. Na tyto zprávy pravidelně odpovídám. Ze zákona tu však nějaký telefon mít musím, tak schválně uvádím ten indický (+917378658779), abych vás odradila (z výše uvedených důvodů) mě na něj kontaktovat. Píšu to takto na rovinu - mám ho tu uvedený, ale reagovat na něj budu víc než výjimečně. Moc děkuji za pochopení. Díky čaj :)