FAQ

Pokud jsi sem kliknul jen proto, že jsti byl třeba zvědav, co tohle, možná sprostě vypadající slovíčko znamená, tak tady se neskrývá nic míň a nic víc než odpovědi na otázky, který prostě často lidi napadaj ve spojení s Čajovými Bedýnkami. Každopádně je dobrý je přelouskat už jen proto, že při emailovém dotazování zodpovídám prioritně otázky, které tady zodopvězeny nejsou. Takže tak a díky za pochopení :)

O co tu vlastně jde?

Pokud se staneš Bedýnkářem, tak Ti přijde každé roční období dřevěná bedýnka s výběrem čajů z různých koutů světa, pár slov o nich, informace o tom, jak je připravit a s překvapením.

Kde si můžu Čajové Bedýnky objednat?

Přeci v Odebírej bedýnky :)

Můžu Čajové Bedýnky objednat někomu jako dárek?

No jasně - buď můžeš objednat jen jednu bedýnku či jiné dárkové balení čajů nebo se můžeš svýmu blízkýmu připomenout každé roční období ;) V Odebírej bedýnky Tě navedu.

Co když potřebuju dárek zaslat v jiným termínu než je uvedeno?

I na to mám jednoduchý lék a ten se jmenuje Dárkový poukaz.

Co Čajová Bedýnka obsahuje?

Mrkni do O co jde a máš jasno.

Odkud čaje pocházejí?

Z různých koutů světa.

Podle čeho se vybírají čaje pro Čajové Bedýnky?

Hlavní kritéria jsou chuť a kvalita. Zároveň jde o to, aby každá bedýnka byla rozmanitá, aby tam například nebyly samé černé nebo samé těžké čaje. Roční období zde hraje dvě role, a to, že přihlížím k tomu, že v létě se pijou spíš čaje lehčí, v zimě těžší. A taky jsou čaje, u kterých je důležité, aby byly opravdu čerstvé, tak i podle toho se budou v bedýnce objevovat.

Jakou mám jistotu, že mi čaje budou chutnat?

Tak jediná jistota (a to ještě možná, kdo ví jestli ;) ) je, že všichni jednou umřeme. Předem říkám, že pokud nemáš rád překvapení, tak tenhle druh služby není pro Tebe. Nastínění toho, co se v bedýnce může objevit si přečti v O co jde a pokud i tak si nejsi jistý, jestli se stát Bedýnkářem a "zavázat se" k odběru bedýnek na delší dobu, objednej si 1 bedýnku "na zkoušku" nebo na delší období s tím, že po první bedýnce můžeš odebírání zrušit.

Můžu odebírání bedýnek zrušit a jak?

Já bych Ti to i normálně umožnila, pokud bys nebyl spokojen s první Čajovou Bedýnkou. Ale co si budem nalhávat, nařizuje nám to zákon, takže vlastně i musím. Formulář pro to nalezneš na konci Obchodních podmínek. Pokud by důvod k vrácení byl ten, že je bedýnka viditelně poškozená zvenčí při převzetí, řeš prosím ihned s dopravcem, v tomto případě není rozhodně chyba na mé straně.

Objednal jsem si odběr bedýnek na 4 roční období a v první bedýnce mi nepřišel dárek. Proč?

Jelikož po první bedýnce můžeš odběr bedýnek zrušit, tak ho posílám až v bedýnce druhé. Snad není třeba vysvětlovat více ;)

Kdo čaje vybírá?

Čaje procházejí hned třemi "síty". Jednak vybírám i na základě doporučení všech možných čajových odborníků. Výběr pak musí samozřejmě projít přes mé chuťové buňky a takto zúžený výběr pak testuji na běžných smrtelnících na různých veřejných či soukromých akcích :).

Na jak dlouho mi vydrží čaj z jedné Čajové Bedýnky?

To záleží, jak často ho budeš pít a s kolika dalšíma lidma se podělíš :) Tak zhruba téměř jeden šálek lahodného čaje pro jednoho Bedýnkáře na každý den, do té doby, než Ti přijde další Čajová Bedýnka. Tím, že některé čaje jsou vícenálevové, tak je možné, že i více šálků.

Bude někde návod, jak připravit čaje, které v bedýnce přijdou?

Samozřejmě. Tyto informace budou součástí dopisu v příslušné bedýnce. Navíc základní tipy týkající se přípravy čaje jsou v Příprava čaje, a každou chvíli také přidám něco obsáhlejšího do Rozsypaného čaje.

Je možné si dokoupit čaj z bedýnky i jednotlivě?

Dlouho to možné nebylo, ale tato doba je nenávratně pryč. Takže s chutí do toho, své favority si můžeš dokoupit zde na novém čajovém eshopu.

Můžu si vybrat, jaké čaje budou v bedýnce?

Tak od toho máš přeci mě ne? :) Navíc by to nebylo žádný překvápko :) Každopádně mi na Facebook nebo Email můžeš poslat nějaký tipy a když mě fakt osloví, tak třeba se v bedýnce příště jeden z nich objeví. A pokud to prostě chceš mít za každou cenu pod kontrolou, což chápu, tak mrkni do nového čajového eshopu Čajových Bedýnek a vyber si co hrdlo ráčí. Zde už ale čaje dorazí bez bedýnky.

Překvapení je super, ale co když mám alergii?

Pokud máš náhodou alergii na čaj, tak odběr bedýnek rozhodně nedoporučuju ;) Pokud máš alergii třeba na nějakou bylinku, tak minimálně 3 sáčky v balíčku budou čistě čajové, takže si na nich můžeš s chutí smlsnout. U těch bylinkových či nečajů bude jejich složení uvedené v dopise, který je součástí každé bedýnky. A pokud tam najdeš něco, s čím se Tvoje tělo tak trošku pere, tak zkártka uděláš radost někomu ze svých blízkých a čaj mu věnuješ nebo ho vyluhuješ a můžeš s ním zalít kytky. Čaj je tožiž super hnojivo :)

Vyrábím / dovážím cool blbosti, který by se hodily jako překvapení do Čajové Bedýnky.

Tak paráda, jsem jedno velký ucho. Ozvi se a pochlub se co máš.

Koukal jsem, že pořádáte spoustu soutěží. Rád bych do některé z nich také poskytnul fajnovou cenu.

Hu huuu, jsem nejvíc poctěná. Díky. Napiš a domluvíme se.

Chtěl bych Čajové Bedýnky jako dárky pro obchodní partnery, je to možné?

Samozřejmě. Mrkni do Dárky pro firmy a ozvi se. S chráněnou dílnou Ti s láskou připravíme buď samostatné sáčky se sypaným čajem či dárkové celovánové čajové balíčky nebo dárkové dřevěné čajové bedýnkyf

Zasíláte vzorky čaje zdarma?

Ano, posíláme 1 vzorek o hmotnosti 5 či 10 g na každých 400,- Kč v objednávce. Avšak vzorky zdarma se bohužel nevztahují na hotové bedýnky či jiné přednabalené balíčky. Důvod je ten, že jsou balené všechny najednou a připravené k expedici a cena je i díky tomu, že se dělají všechny balíčky stejné, výhodnější. Pokud k balíčkům přiobjednáš nějaké další čaje, tak to Ti vzorky s radostí přibalíme, snad tu logiku chápeš. Díky za pochopení (chráněná dílna, která bedýnky balí také děkuje :) )."

Nabízíte dárkové poukazy?

To si piš. Najdeš ho tady.

Proč po mně chcete kontaktní údaje obdarovaného?

To aby se s ním mohl spojit dopravce, když mu bedýnku poveze. Neboj, překvapení se neproflákne dřív než těsně před předáním bedýnky. Tyto údaje nebudou využity pro jiné účely, ani na daný email nebude zasílán náš ČB Občasník, pokud si o něj vyloženě neřekneš.

Jak posíláte faktury?

Faktura chodí pouze elektronicky a to na e-mail objednávajícího. Takže se nemusíš bát, že by faktura dorazila někomu, koho jsi chtěl čaji z Čajových Bedýnek obdarovat.

Kdy mi Čajová Bedýnka dorazí?

Ta první Ti přijde v následujícím týdnu po té, co bedýnky objednáš a samozřejmě i zaplatíš ;). Další pak cca s prvním dnem každého ročního období. Před Vánoci trochu dřív. Podrobnosti here.

Co si mám představit pod tou "divokou kartou"?

To abych nebyla limitovaná tím, do jakých "škatulek" se vždycky musím vměstnat. Stačí, že už jsem se "zavázala" u čtyř ;) Takže divokou kartu někdy dosatne čaj ovoněný, jindy ovocný nebo to bude směs bylinek či čaj pravý (z čajovníku)… Zkrátka jsem si nechala prostor pro to, abych zbývající typy čajů doplnila tak, aby obsah bedýnky byl pestrý a vyvážený. Aby se nestalo, že narazím na nějakou zajímavost, která bohužel nezapadne do předem dané osnovy, a tak ji do bedýnek nebudu moct dát.

Jaký způsoby dopravy nabízíte?

Posílám přes Zásilkovnu na pobočku (79,- Kč) a Zásilkovnu domů (109,- Kč). Ceny platí pro Českou republiku. Na Slovensko je to o 20-30,- Kč více.

Jak můžu platit?

Platba je možná přes online platební bránu - kartou nebo převodem - samozřejmě bez poplatku.

A proč nemůžu platit na dobírku?

Protože ze statistik vyplývá, že klidně i 40% zásilek na dobírku se vrátí nezaplacených, protože objednavatel si to rozmyslí a na to fakt nemám ani čas, ani peníze, ani náladu :D. Tak pardón a díky za pochopení.

Co když jsem si zvolil dodání dopravcem domů a nejsem v termínu doručení bedýnky na adrese, kterou jsem uvedl?

Neboj se nic, o vše je postaráno. Těsně před předáním Ti dopravce pošle zprávu s odkazem, kde můžeš předání odložit, takže v klídku můžeš odjet na dovču. Navíc už rovnou ve formuláři Odebírej bedýnky můžeš do pole "instrukce pro kurýra" uvést jméno třeba souseda, který v době Tvé nepřítomnosti bedýnku převezme.

Posíláte Čajové Bedýnky i na Slovensko?

Ano prosím.

Již týden jsem nedostal odpověď na svůj email. Maká tam vůbec někdo?

Jak píšu v úvodu, přednostně zodpovídám dotazy, které nejsou zodpovězeny zde, ve FAQ. Pokud to není Tvůj případ, tak hluboká omluva. Zkus to třeba do zpráv na Facebooku, tam máš jistotu, že to nespadne do spam boxu, který teda jinak samozřejmě kontroluju, ale nikdy nevíš ;)

A kolik vás na těch Čajových Bedýnkách vlastně dělá?

Vesměs to vypadá tak, že čaje balí a expeduje chráněná dílna Fokus Mělník a o vše ostatní (kromě programování webu) se většinou starám já.

Fakt se mi nelíbí, jak mluvíte nespisovně, a že mi tu tykáte. Mohli byste s tím něco udělat?

Tak to mě fakt mrzí, že se Vás to dotklo. Není v tom nic osobního. Jen mi přijde, že vše kolem čajové kultury u nás je často bráno až příliš vážně. No a já jednak neberu vážně ani čaj, ani sebe, tak se to takhle snažím odlehčit ;) a mluvím zkrátka jak mi zobák narost. Za svobodna jsem se totiž jmenovala KOSová ;)