Dárkový balíček čaje a masala chai koření

Dárek pro milovníky masala čaje nebo-li yogi. Prvotřídní směs nemletého koření a černého čaje na autentickou masalu v dřevěné bedýnce.

Kategorie
Dostupnost:skladem
399,00 Kč
Dárkový balíček čaje a masala chai koření
Novinka
  • Dárkové balení čaje a masala chai koření z boku.
  • Dárkový balíček obsahuje Assam CTC, který je ideální na přípravu masala chai
  • Detail koření na masala chai z vánočního dárkového balíčku

Podrobnosti o balíčku

Balíček obsahuje 2 sáčky - 100 g koření na masala chai a 80 g černého indického čaje Assam, který je zpracovaný metodou CTC (crush, tear, curl). To znamená, že čajové lístky se po zavadnutí nadrtí, trhají a následně srolují do drobných kuliček. Díky tomuto zpracování má nálev plnou výraznou chuť a proto se na přípravu masaly skvěle hodí. 

Součástí balíčku je dřevitá hmota a 2 borové šišky a návod na přípravu. 

Rozměr bedýnky je: 23 x 18 x 5 cm

Kdyby Tě zajímalo, co to přesně je ten masala čaj a i nějaký fotky pořízený přímo v Indii, mrkni sem na blog.  

Složení směsi koření na masala čaj

kardamom, zázvor, skořice, hřebíček a černý pepř

Příprava masala chai

7 g koření vař cca 10 minut v 0,4 litru vody, poté přidej 6 g černého čaje (nejčastěji cejlonský či indický čaj z Assamu) a vař 3 - 5 minut. Přidej 1,5-2 dcl mléka, prohřej, sceď a silně oslaď.

P.S. Vzorky zdarma se na hotové bedýnky či jiné přednabalené balíčky bohužel nevztahují. Důvod je ten, že jsou balené všechny najednou a připravené k expedici a cena je i díky tomu, že se dělají všechny balíčky stejné, výhodnější. Pokud k balíčkům přiobjednáš nějaké další čaje, tak to Ti vzorky s radostí přibalíme, snad tu logiku chápeš. Díky za pochopení (chráněná dílna, která čaje a bedýnky balí také děkuje :) ).