Rooibos hot chocolate

Úplně ideální na zahřátí v chladných podzimních a zimních měsících. Červený rooibos doplněný o voňavou skořici, kardamom a kakaové boby.

Kategorie
Dostupnost:skladem
BaleníCenaks
50 g96,00 Kč
100 g168,00 Kč
250 g382,00 Kč
Rooibos hot chocolate

O čaji rooibos

 • Rooibos jsou drcené lístky bylinky, která má domovinu v Jižní Africe v provincii Západní Kapsko. Jmenuje se Čajovec kapský (Aspalathus linearis). Červenou barvu lístky získají oxidací, ale existuje taktéž v zelené neoxidované formě.
 • Červený rooibos si v Africe nejčastěji dopřávají s cukrem a mlékem. V našich končinách jsme zvyklí ho pít převážně samotný (neslazený a bez mléka). Každopádně pokud miluješ indický masala chai (yogi), tak to s tím cukrem a mlékem určitě zkus, protože jak asi vidíš, tak koření, kterým je tento Rooibos ochucený, je velmi podobné tomu, které se dává právě do tohoto indického horkého nápoje a v chladných měsících Tě zahřeje nejen díky teplotě, ale i díky výběru koření, které tělo zahřívá. Recept je: 5 g Rooibosu hot chocolate do 1 dcl vody, 5 minut povařit na mírném plameni, přidat 1 dcl mléka, ještě dle potřeby přihřát a osladit.
 • Rooibos obsahuje velké množství minerálů a stopových prvků. Jinak tím, že jde o "nečaj", tak neobsahuje žádný kofein, tak si ho v klídku můžeš dát i před spaním.

Složení

Příprava

 • 9 - 12 g na 0,6l vroucí vody, luhuj 4 - 6 minut.

Zdravotní účinky čaje rooibos

 • Blahodárných účinků pro lidský organismus má rooibos mnoho. Ze zákona je však nesmím zmiňovat, proto si je bohužel budeš muset vyguglit. Nejčastěji se zmiňuje nejen příznivý vliv na kosti, trávení a srdce, ale i na vrásky a kvalitu vlasů.

Byl v Podzimní Čajové Bedýnce 2018.

Chceš vyzkoušet tento voňavý červený rooibos? Za každých 400,- Kč v objednávce v čajích (bez dopravy a bez naší výběrové kávy) máš nárok na jeden (10 g). Do této hodnoty se nezapočítávají bedýnky a jiná dárková balení. Svůj výběr vzorku napiš do objednávkového formuláře do příslušné kolonky.

 • Touareg
  Touareg
  Zelený čaj Gunpowder obohacený o voňavou mátu Nana pro přípravu mátového čaje Touareg, typického například pro Maroko.
  od 83 Kč
  Touareg
 • Honeybush cranberry
  Honeybush cranberry
  Medově nasládlá chuť honeybush s jemnou trpkostí brusinky a osvěžující navinulostí višní je velmi povedenou kombinací.
  od 89 Kč
  Honeybush cranberry
 • Koření na masala chai
  Koření na masala chai
  Směs koření pro přípravu tradičního indického masala chai, kterému se také říká yogi.
  od 125 Kč
  Koření na masala chai
 • Rumba
  Rumba
  Osvěžující ovocný čaj s rumovo smetanovým nádechem.
  od 81 Kč
  Rumba