Pu erh mini tuo cha

Kvalitní zralý pu erh zformovaný do malých hnízdeček. Je známý pro svou charakteristickou zemitou příchuť a pro spoustu blahodárných účinků na lidský organismus.

Kategorie
Dostupnost:skladem
BaleníCenaks
50 g125,00 Kč
100 g228,00 Kč
250 g525,00 Kč
Pu erh mini tuo cha

O čaji Pu erh

 • Pu erh je město v čínské provincii Yunnan, takže ho mají v názvu všechny čaje, které odtud pocházejí. Pod pojmem Pu erh se ale hlavně rozumí určitý specifický způsob zpracování čaje, který má kolébku právě v Pu erhu. Jde o proces, jehož významnou součástí je dodatečná fermentace čajových lístků a v mnoha případech se pak formují do různých tvarů (hnízd, mističek, cihel …), které se nechají zrát několik týdnů nebo i několik let či desítek let, prostě jako archivní víno. Čaj pak získá charakteristickou zemitou příchuť, kterou někteří milují a jiní nenávidí.
 • Konzumace Pu erhu byla běžným smrtelníkům doslova zakázaná. Pít ho mohl pouze císař a jeho nejbližší. Proto se mu také někdy říká Čaj císařů. A zakázané ovoce chutná nejlépe, že?
 • Tento je celým jménem Pu erh mini tuo cha (zralý). 

Zdravotní účinky čaje Pu erh

 • Pu erh se může pyšnit velkým množstvím zdravotních účinků, již dlouho má své místo v čínské medicíně. Prý snad pomáhá i s hubnutím. Ale do těchle "léčivých vod" se pouštět nebudu, ze zákona vlastně ani nemůžu. Tak si to budeš muset bohužel vyguglit. Ale napovím, že nejčastěji narazíš na snížení cholesterolu, čištění organismu a již zmíněné hubnutí.

Příprava čaje Pu erh mini tuo cha

 • 4 - 6 g na 0,33 l vroucí vody, luhovat cca 5 minut. Čas je velmi orientační. Zejména pro první nálev, kdy záleží na tom, jak rychle se hnízdečko začne rozbalovat. Pu erh je ideální na přípravu stylem gong fu cha, který se připravuje obvykle v poměru 4,5 g / dcl. Dobu luhování je však třeba přiměřeně zkrátit. Zejména u dalších nálevů. Jedno hnízdečko váží zhruba 4-6 g.

Byl v Jarní Čajové Bedýnce 2018.

Chceš vyzkoušet tento pu erh? Za každých 400,- Kč v objednávce v čajích (bez dopravy a bez naší výběrové kávy) máš nárok na jeden (10 g). Do této hodnoty se nezapočítávají bedýnky a jiná dárková balení. Svůj výběr vzorku napiš do objednávkového formuláře do příslušné kolonky.

 • Pai Mu Tan
  Pai Mu Tan
  Bílá pivoňka je jeden z nejznámějších bílých čajů, kterým se uctívali vážení hosté. Má jemnou příjemně květovou chuť.
  od 117 Kč
  Pai Mu Tan
 • Maté pražené - pampero
  Maté pražené - pampero
  Velmi povzbuzující nápoj s kouřovou vůní a chutí pečeného chleba, který je typický pro země Jižní Ameriky. Jde o sušené výhonky cesmíny...
  od 75 Kč
  Maté pražené - pampero
 • Nilgiri black tea
  Nilgiri black tea
  Vynikající ručně zpracovaný černý čaj s přívlastkem winter frost. Sklizeň 1/2024 - 1 bud a 2 lístky. S výraznou chutí hořké čokolády a...
  od 189 Kč
  Novinka
  Nilgiri black tea
 • Keemun Mao Feng
  Keemun Mao Feng
  Černý čaj z čínské provincie Anhui. Chuť má svěže navinulou, nasládlou s tóny hořké čokolády. 
  od 165 Kč
  Keemun Mao Feng
 • Gaba oolong
  Gaba oolong
  Gaba oolong je tmavý taiwanský oolong s nasládlou smetanovou chutí s ovocnými a karamelovými tóny s vysokým obsahem GABA.
  od 339 Kč
  Novinka
  Gaba oolong