Sanxia Pi lo chun

Skvělý zelený čaj - nasládlý s tóny trávy, mořských řas, zelených hrušek, kaštanů a šťávy z cukrové třtiny. Sklizeň 3/2024 v oblasti Sanxia.

Kategorie
Dostupnost:skladem
BaleníCenaks
50 g369,00 Kč
100 g699,00 Kč
Sanxia Pi lo chun
Novinka
 • Pan mnich mi trpělivě vypisuje návody na přípravu
 • Čajová zahrada na Taiwanu v nižší nadmořské výšce i s palmami
 • Ochutnávka taiwanského zelenýho čaje Sanxia Pi lo chun s mým dodavatelem - občas jsme se bez překladače neobešli ;)
 • Ochutnávka taiwanského zelenýho čaje Sanxia Pi lo chun s mým dodavatelem

O zeleném čaji Pi lo chun

 • Úžasný zelený čaj z taiwanské oblasti Sanxia sklizený v nadmořské výšce 400 metrů v březnu 2024 před svátkem Qingming. Období před tímto svátkem je velmi krátké - akorát začínají pučit čajové lístky a ještě rostou velmi pomalu, protože ještě není takové teplo. Pocházejí z něj nejlepší bílé a zelené taiwanské čaje.
 • Čajové lístky byly ručně sklizené.
 • Nálev je svěží, lehoučký, voňavý, jemný, bez svíravosti, nasládlý s trávovými tóny, tóny mořských řas, zelených hrušek, jedlých kaštanů a čerstvé šťávy z cukrové třtiny.

Jak připravit tento zelený čaj 

 • 3 g na 0,15 l vody o teplotě 85 - 90°C, luhuj 2 minuty

Můj příběh z Taiwanu

 • Chtěla jsem navštívit jednu čajovou zahradu, kterou vřele doporučoval jistý taiwanský čajový youtúber. Dle názvu jsem ji ovšem na mapách nenašla (ani v čínštině ani v angličtině). Tak jsem se držela náčrtu mapy onoho youtubera. Bludička jsem i když mám k dispozici přesné GPS souřadnice, takže ... Zkrátka dorazila jsem k jedné malinké čajové zahradě, ve které vůbec nikdo nebyl. Chvíli jsem se tam rozhlížela, když tam dorazil mnich na malém náklaďáčku plném sazenic čajovníku. Z dálky voněl vonnými tyčinkami z chrámu. Při komunikaci přes překladač pochopím, že jsem v úplně jiné čajové zahradě a on, že vůbec netuší, kde ta "moje" zahrada je. Tak si říkám, když už tam jsem, jestli můžu ochutnat nějaké jeho čaje. Ve většině čajových oblastí a tedy i zahrad na Taiwanu nejčastěji nabízí oolongy. Pán mi ovšem naservíroval hned dva bílé čaje, jeden zelený a skvělou Oriental beauty. A byly opravdu top strop. Úplně jsem se rozplývala blahem. Ptám se, jestli zasílá čaje do Evropy, tak mě zklamal, že ne. Přemýšlela jsem, že zkusím dodavatele, kterého jsem měla na Taiwanu vytipovaného, že od něj budu brát jeho skvělé oolongy a černé čaje a zkusím je propojit s tímto pánem. Když jsem svému dodavateli tuto myšlenku za pár dní nadhodila, říká: "My právě před týdnem dělali čerstvý bílý a zelený čaj. Když jsi tu byla před 2 týdny, tak jsme ho ještě neměli. Musíš je ochutnat, jsou skvělý". A byly. Taiwanský bílý a zelený čaje jsou unikátní tím, že jsou opravdu jemný, svěží a průzračný jak jarní potůček a taktéž bez jakýchkoli známek svíravosti. 

Chceš vyzkoušet tento zelený čaj z Taiwanu? Za každých 400,- Kč v objednávce v čajích (bez dopravy a bez naší výběrové kávy) máš nárok na jeden (5 g). Do této hodnoty se nezapočítávají bedýnky a jiná dárková balení. Svůj výběr vzorku napiš do objednávkového formuláře do příslušné kolonky.

 • Gaba oolong
  Gaba oolong
  Gaba oolong je tmavý taiwanský oolong s nasládlou smetanovou chutí s ovocnými a karamelovými tóny s vysokým obsahem GABA.
  od 339 Kč
  Novinka
  Gaba oolong
 • Gaba Sencha
  Gaba Sencha
  Japonský zelený čaj s vyšším obsahem GABA s chutí umami a s mléčnými, karamelovými a trávovými tóny.
  od 199 Kč
  Novinka
  Gaba Sencha
 • Qin yu white
  Qin yu white
  Delikátní nasládlý vysokohorský bílý čaj z divokých čajovníků s tóny broskví, hrušek a zelených jablek. Sklizeň 3/2024.
  od 249 Kč
  Novinka
  Qin yu white
 • Alishan spring oolong
  Alishan spring oolong
  Voňavý svěží jarní oolong z Alishanu s nádhernou vůní a chutí po květinách. Sklizeň 3/2024.
  od 249 Kč
  Novinka
  Alishan spring oolong