Qin yu white

Delikátní nasládlý vysokohorský bílý čaj z divokých čajovníků s tóny broskví, hrušek a zelených jablek. Sklizeň 3/2024.

Kategorie
Dostupnost:skladem
Balení:25 g
249,00 Kč
Qin yu white
Novinka
 • Qin yu white
 • Ochutnávka bílých a zelených čajů s "random" mnichem na Taiwanu
 • Čajové zahrady na Taiwanu
 • Ochutnávka taiwanského bílého čaje s mým dodavatelem
 • Čajové zahrady na Taiwanu a Bohunka z Čajových Bedýnek

O bílém čaji Quin Yu white

 • Úžasný vysokohorský bílý čaj z taiwanské oblasti Nantou sklizený z divokých čajovníků v nadmořské výšce 1400 metrů v březnu 2024 před svátkem Qingming. Období před tímto svátkem je velmi krátké - akorát začínají pučit čajové lístky a ještě rostou velmi pomalu, protože ještě není takové teplo. Pocházejí z něj nejlepší bílé a zelené taiwanské čaje. Tohoto čaje bylo vyrobeno velmi limitované množství.
 • Čajové lístky byly ručně sklizené. Jde o bud (pupen) a první dva lístky, tedy to nejmladší a nejlepší.
 • Nálev je svěží, lehoučký, voňavý, jemný, bez svíravosti, nasládlý s tóny zeleného jablka, broskví, hrušek a bílého cukru. 

Jak připravit tento bílý čaj 

 • 4 g na 0,1 l vody o teplotě 100°C; první nálev luhuj 45 s, druhý 35, další 45 s a ostatní dle chuti. Z tohoto bílého čaje lze připravit při tomto poměru opravdu hodně nálevů.

Můj příběh z Taiwanu

 • Chtěla jsem navštívit jednu čajovou zahradu, kterou vřele doporučoval jistý taiwanský čajový youtúber. Dle názvu jsem ji ovšem na mapách nenašla (ani v čínštině ani v angličtině). Tak jsem se držela náčrtu mapy onoho youtubera. Bludička jsem i když mám k dispozici přesné GPS souřadnice, takže ... Zkrátka dorazila jsem k jedné malinké čajové zahradě, ve které vůbec nikdo nebyl. Chvíli jsem se tam rozhlížela, když tam dorazil mnich na malém náklaďáčku plném sazenic čajovníku. Z dálky voněl vonnými tyčinkami z chrámu. Při komunikaci přes překladač pochopím, že jsem v úplně jiné čajové zahradě a on, že vůbec netuší, kde ta "moje" zahrada je. Tak si říkám, když už tam jsem, jestli můžu ochutnat nějaké jeho čaje. Ve většině čajových oblastí a tedy i zahrad na Taiwanu nejčastěji nabízí oolongy. Pán mi ovšem naservíroval hned dva bílé čaje, jeden zelený a skvělou Oriental beauty. A byly opravdu top strop. Úplně jsem se rozplývala blahem. Ptám se, jestli zasílá čaje do Evropy, tak mě zklamal, že ne. Přemýšlela jsem, že zkusím dodavatele, kterého jsem měla na Taiwanu vytipovaného, že od něj budu brát jeho skvělé oolongy a černé čaje a zkusím je propojit s tímto pánem. Když jsem svému dodavateli tuto myšlenku za pár dní nadhodila, říká: "My právě před týdnem dělali čerstvý bílý a zelený čaj. Když jsi tu byla před 2 týdny, tak jsme ho ještě neměli. Musíš je ochutnat, jsou skvělý". A byly. Taiwanský bílý a zelený čaje jsou unikátní tím, že jsou opravdu jemný, svěží a průzračný jak jarní potůček a taktéž bez jakýchkoli známek svíravosti. 

Chceš vyzkoušet tento bílý čaj z Taiwanu? Za každých 400,- Kč v objednávce v čajích (bez dopravy a bez naší výběrové kávy) máš nárok na jeden (pár gramů - co se vejde do sáčku na vzorky). Do této hodnoty se nezapočítávají bedýnky a jiná dárková balení. Svůj výběr vzorku napiš do objednávkového formuláře do příslušné kolonky.

 • Nilgiri silver tips
  Nilgiri silver tips
  Exkluzivní bílý čaj s "přívlastkem" winter frost. Sklizený v 1/2024 a sušený na čerstvém vzduchu. Chuť má delikátní po cukrové...
  od 299 Kč
  Novinka
  Nilgiri silver tips
 • Moonlight beauty
  Moonlight beauty
  BIO - úžasný bílý čaj Moonlight beauty. Je nádherně voňavý, jemný, květový s tóny nasládlého ovoce.
  od 239 Kč
  Moonlight beauty
 • Dong ding oolong
  Dong ding oolong
  Skvělý taiwanský oolong. Je medově nasládlý s tóny karamelu a sušených meruněk a překrásně voní.
  od 269 Kč
  Novinka
  Dong ding oolong
 • Sanxia Pi lo chun
  Sanxia Pi lo chun
  Skvělý zelený čaj - nasládlý s tóny trávy, mořských řas, zelených hrušek, kaštanů a šťávy z cukrové třtiny. Sklizeň 3/2024 v oblasti Sanxia.
  od 369 Kč
  Novinka
  Sanxia Pi lo chun