Da Hong Pao Red robe

Více oxidovaný oolong pečený na dřevěném uhlí s příjemně karamelovými tóny.

Kategorie
Dostupnost:Zboží je momentálně nedostupné.
Da Hong Pao Red robe

O oolongu Da Hong Pao Red robe

 • Tento oolong se řadí mezi takzvané polo útesové čaje (Yancha) a pochází z nižších okrajových částí pohoří Wuyi v čínském Fujianu, kolébky všech oolongů. Čajovníky zde rostou na skalnatých útesech, ze kterých čerpají spoustu minerálů a ty se spolu s tradičním způsobem zpracování promítnou do specifické a velmi ceněné chuti tohoto čaje.
 • Dle pověsti si název Red robe nebo-li Šarlatové roucho získal díky tomu, že císař si ho velmi zamiloval poté, co vyléčil jeho ženu z vážné nemoci. Proto pak půdu pod čajovníky zakryl šarlatovým rouchem, aby ji ochránil.
 • Článek o tom co je to oolong a jak se vyrábí najdeš tady. Je v něm i video z výroby oolongu, které jsem natočila v Indii.
 • Tento oolong prošel vysokou mírou oxidace a taktéž pečením na dřevěném uhlí a tím získal svou nezaměnitelnou chuť s medově karamelovými tóny.

Příprava

 • 8 g na 0,3 l 80°C teplé vody, luhovat cca 2 minuty, při tomto způsobu přípravy jde několikrát zalít. Skvěle se hodí na přípravu stylem gong fu cha

Velmi podobný čaj (oolong Da Hong Pao) byl i v Podzimní Čajové Bedýnce 2020.

Chceš vyzkoušet tento fajnový oolong? Za každých 400,- Kč v objednávce (bez dopravy) máš nárok na jeden (10 g). Do této hodnoty se nezapočítávají bedýnky a jiná dárková balení. Svůj výběr vzorku napiš do objednávkového formuláře do příslušné kolonky.

 • Darjeeling oolong
  Darjeeling oolong
  Indický oolong z čajové zahrady Sungma. Nasládlý, lehce kořeněný s muscatelovými a ořechovými tóny. Sklizeň léto 2023.
  od 185 Kč
  Darjeeling oolong