Pu erh mini tuo cha

Kvalitní zralý pu erh zformovaný do malých hnízdeček. Je známý pro svou charakteristickou zemitou příchuť a pro spoustu blahodárných účinků na lidský organismus.

Kategorie
Dostupnost:skladem
BaleníCenaks
50 g112,00 Kč
100 g194,00 Kč
250 g446,00 Kč
Pu erh mini tuo cha

O čaji Pu erh

Pu erh je město v čínské provincii Yunnan, takže ho mají v názvu všechny čaje, které odtud pocházejí. Pod pojmem Pu erh se ale hlavně rozumí určitý specifický způsob zpracování čaje, který má kolébku právě v Pu erhu. Jde o proces, jehož významnou součástí je dodatečná fermentace čajových lístků a v mnoha případech se pak formují do různých tvarů (hnízd, mističek, cihel …), které se nechají zrát několik týdnů nebo i několik let či desítek let, prostě jako archivní víno. Čaj pak získá charakteristickou zemitou příchuť, kterou někteří milují a jiní nenávidí.

Konzumace Pu erhu byla běžným smrtelníkům doslova zakázaná. Pít ho mohl pouze císař a jeho nejbližší. Proto se mu také někdy říká Čaj císařů. A zakázané ovoce chutná nejlépe, že?

Tento je celým jménem Pu erh mini tuo cha (zralý). 

Zdravotní účinky čaje Pu erh

Pu erh se může pyšnit velkým množstvím zdravotních účinků, již dlouho má své místo v čínské medicíně. Prý snad pomáhá i s hubnutím. Ale do těchle "léčivých vod" se pouštět nebudu, ze zákona vlastně ani nemůžu. Tak si to budeš muset bohužel vyguglit. Ale napovím, že nejčastěji narazíš na snížení cholesterolu, čištění organismu a již zmíněné hubnutí.

Příprava čaje Pu erh

8 - 12 g na 0,6l vroucí vody, luhuj cca 5 minut (jedna hnízdečko váží cca 3 g, před zalitím ho rozdrol mezi prsty). Čaj je vícenálevový.

Byl v Jarní Čajové Bedýnce 2018.

Chceš vyzkoušet tento pu erh? Za každých 400,- Kč v objednávce si můžeš zvolit libovolný vzorek čaje, za který vůbec, ale vůbec nic nezaplatíš. Hmotnost vzorku je cca 10 g. Zapamatuj si název a v objednávce ho připiš do příslušné kolonky.

 • Huang da cha
  Huang da cha
  Vynikající žlutý čaj, který díky pražení získal aroma připomínající kávu...
  od 148 Kč
  Huang da cha
 • Lapsang Wuyi mountains
  Lapsang Wuyi mountains
  Proslavený nakuřovaný čaj z pohoří Wuyi jemně nasládlý s chutí po hořké...
  od 192 Kč
  Lapsang Wuyi mountains
 • Suoí giang
  Suoí giang
  Prvotřídní čaj z Vientamu z horské oblasti Suoí giang. Je lehký, jen velmi lehce...
  od 127 Kč
  Suoí giang
 • Black Dragon
  Black Dragon
  Vynikající černý čaj jemné a přitom plné chuti s příjemnými čokoládovými...
  od 127 Kč
  Black Dragon