Severní Vietnam a Laos

Pokud to máš hozený tak, že dojem z každé země si utvoříš hlavně ze zážitků a z lidí, který potkáš, tak tahle cesta je pro Tebe jako stvořená. Je totiž zaměřená hlavně na poznávání různých kmenů Indočíny žijících v odřízlých horských vesničkách nezměněným způsobem života po mnoho let. Tradiční kultura, způsob obživy, náboženská pestrost, unikátní oblečení, přátelskost místních lidí, nádherná nedotčená příroda ..... dojde i na soustu zajimavých památek i na čajové zahrady samozřejmě, to dá rozum. Navíc pokud chceš ochutnat osvěžující ledový čaj z čerstvých čajových lístků, tak Vietnam je ta země, protože tam ho najdeš na stolech v každé druhé restauraci.

Výlet začíná v Hanoji, kde navštívíš chrám Ngoc Son s dřevěným Mostem jitřních paprsků, Hoan Kiem – jezero Navráceného meče s Želví věží; vodní loutkové divadlo, chrám písemnictví, pagodu na jediném sloupu … a pak už hurá do přírody, do Sapy, která leží na úpatí nejvyšší hory Vietnamu, Fansipan a pak do spousty městeček a vesnic s horskými etnickými menšinami (např. květinových Hmongů a Tajů, obyvateli etnik Khmu či Akha …).

Nenáročné treky, rýžová políčka, čajové plantáže v Bac Ha, venkovské trhy, unikátní fauna a flóra, jeskyně … V paláci rodiny Wuong si připomeneš historii s opiem, v Ba Be se projedeš lodí v krásném prostředí řeky Nang, mrkneš se do jeskyně Puong a na vodopád Dau Dang …

V Laosu Tě čeká spousta budhistických chrámů, dochovaná koliniální architektura, barvitý večerní trh, vápencové skály, vodopády s koupačkou, týkové plantáže, rýžová políčka, nenáročná plavba na kajacích, planina džbánů ve městě Phonsavan s až 2000 let starými kamennými nádobami, ruiny někdejšího hlavního města v Xieng Khuang, chrám Wat Si Saket s tisíci sošek Buddhy, symbol Laosu zlatá stúpa That Luang, vítězný oblouk Patuxai, orchideje, spousta druhů ptactva … no je na co se těšit, ne, že ne :)

Veškeré detaily a praktické informace se dozvíš tady.

P.S. Miluješ vietnamskou kuchyni? Tak mrkni na můj food & travel blog na recepty, které jsem si z Vietnamu přivezla.

  • Lidé, Severní Vietnam, photocredit: anhnhidesign on Pixabay
  • Čajová zahrada, Severní Vietnam, photocredit: giangchubinh on Pixabay
  • Lidé, Severní Vietnam, photocredit: Robert z Ziemi on Pixabay
  • Příprava rýžových placek na páře, Vietnam
  • Západ slunce nad rybářskou vesničkou, Vietnam.
  • U místního lazebníka, Vietnam
  • Lidé, Severní Vietnam, photocredit: Ken Fukunaga on Pixabay
  • Miluju vietnamskou kuchyni
  • Lidé, Severní Vietnam, photocredit: author Robert z Ziemi on Pixabay