Rooibos hot chocolate

Úplně ideální na zahřátí v chladných podzimních a zimních měsících. Červený rooibos doplněný o voňavou skořici, kardamom a kakaové boby.

Kategorie
Dostupnost:skladem
BaleníCenaks
50 g98,00 Kč
100 g170,00 Kč
250 g390,00 Kč
Rooibos hot chocolate

O čaji rooibos

 • Rooibos jsou drcené lístky bylinky, která má domovinu v Jižní Africe v provincii Západní Kapsko. Jmenuje se Čajovec kapský (Aspalathus linearis). Červenou barvu lístky získají oxidací, ale existuje taktéž v zelené neoxidované formě.
 • Červený rooibos si v Africe nejčastěji dopřávají s cukrem a mlékem. V našich končinách jsme zvyklí ho pít převážně samotný (neslazený a bez mléka). Každopádně pokud miluješ indický masala chai (yogi), tak to s tím cukrem a mlékem určitě zkus, protože jak asi vidíš, tak koření, kterým je tento Rooibos ochucený, je velmi podobné tomu, které se dává právě do tohoto indického horkého nápoje a v chladných měsících Tě zahřeje nejen díky teplotě, ale i díky výběru koření, které tělo zahřívá. Recept je: 5 g Rooibosu hot chocolate do 1 dcl vody, 5 minut povařit na mírném plameni, přidat 1 dcl mléka, ještě dle potřeby přihřát a osladit.
 • Rooibos obsahuje velké množství minerálů a stopových prvků. Jinak tím, že jde o "nečaj", tak neobsahuje žádný kofein, tak si ho v klídku můžeš dát i před spaním.

Složení

 • Červený rooibos, kakaové boby, zázvor, skořice, kardamom, pepř, kořen cikorky, aroma.

Příprava

 • 9 - 12 g na 0,6l vroucí vody, luhuj 4 - 6 minut.

Zdravotní účinky čaje rooibos

 • Blahodárných účinků pro lidský organismus má tato bylinka mnoho. Ze zákona je však nesmím zmiňovat, proto si je bohužel budeš muset vyguglit. Nejčastěji se zmiňuje nejen příznivý vliv na kosti, trávení a srdce, ale i na vrásky a kvalitu vlasů.

Byl v Podzimní Čajové Bedýnce 2018.

Chceš vyzkoušet tento voňavý červený rooibos? Za každých 400,- Kč v objednávce si můžeš zvolit libovolný vzorek čaje, za který vůbec, ale vůbec nic nezaplatíš. Hmotnost vzorku je 10 g. Zapamatuj si název a v objednávce ho připiš do příslušné kolonky.

 • Touareg
  Touareg
  Zelený čaj Gunpowder obohacený o voňavou mátu Nana pro přípravu mátového čaje Touareg, typického například pro Maroko.
  od 75 Kč
  Touareg
 • Honeybush cranberry
  Honeybush cranberry
  Medově nasládlá chuť honeybush s jemnou trpkostí brusinky a osvěžující navinulostí višní je velmi povedenou kombinací.
  od 89 Kč
  Honeybush cranberry
 • Koření na masala chai
  Koření na masala chai
  Směs koření pro přípravu tradičního indického masala chai, kterému se také říká yogi.
  od 127 Kč
  Koření na masala chai
 • Rumba
  Rumba
  Osvěžující ovocný čaj s rumovo smetanovým nádechem.
  od 77 Kč
  Rumba