Pu erh mini tuo cha raw - zelený

Zelený pu erh zformovaný do malých hnízd. Chuť má jemně natrpklou, lehce zemitou s trávovými tóny.

Kategorie
Dostupnost:skladem
BaleníCenaks
50 g138,00 Kč
100 g239,00 Kč
250 g555,00 Kč
Pu erh mini tuo cha raw - zelený
 • Pu erh mini tuo cha raw - zelený - čaj Pu erh z čínského Yunnanu

O čaji Pu erh

 • Pu erh je město v čínské provincii Yunnan, takže ho mají v názvu všechny čaje, které odtud pocházejí. Pod pojmem Pu erh se ale hlavně rozumí určitý specifický způsob zpracování čaje, který má kolébku právě v Pu erhu. Jde o proces, jehož významnou součástí je dodatečná fermentace čajových lístků a v mnoha případech se pak formují do různých tvarů (hnízd, mističek, cihel …), které se nechají zrát několik týdnů nebo i několik let či desítek let, prostě jako archivní víno. 
 • V tomto případě však jde o zelený pu erh, neprošel tedy fermentací. Čajové lístky se nejprve lehce opražily, usušily a následně za pomocí páry slisovaly do malých hnízd.
 • Konzumace Pu erhu byla běžným smrtelníkům doslova zakázaná. Pít ho mohl pouze císař a jeho nejbližší. Proto se mu také někdy říká Čaj císařů. A zakázané ovoce chutná nejlépe, že?
 • Chuť má příjemně natrpklou, lehce zemitou s trávovými tóny.
 • Tento pu erh je celým jménem Yunnan Pu erh mini tuo cha raw (zelený). 

Zdravotní účinky čaje Pu erh

 • Pu erh se může pyšnit velkým množstvím zdravotních účinků, již dlouho má své místo v čínské medicíně. Prý snad pomáhá i s hubnutím. Ale do těchle "léčivých vod" se pouštět nebudu, ze zákona vlastně ani nemůžu. Tak si to budeš muset bohužel vyguglit. Ale napovím, že nejčastěji narazíš na snížení cholesterolu, čištění organismu a již zmíněné hubnutí.

Příprava čaje Pu erh mini tuo cha

 • 4 - 6 g na 0,33 l vroucí vody, luhovat cca 5 minut. Čas je velmi orientační. Zejména pro první nálev, kdy záleží na tom, jak rychle se hnízdečko začne rozbalovat. Pu erh je ideální na přípravu stylem gong fu cha, který se připravuje obvykle v poměru 4,5 g / dcl. Dobu luhování je však třeba přiměřeně zkrátit. Zejména u dalších nálevů. Jedno hnízdečko váží zhruba 4-6 g.

Byl v Podzimní Čajové Bedýnce 2022.

Chceš vyzkoušet tento pu erh? Za každých 400,- Kč v objednávce v čajích (bez dopravy a bez naší výběrové kávy) máš nárok na jeden (10 g). Do této hodnoty se nezapočítávají bedýnky a jiná dárková balení. Svůj výběr vzorku napiš do objednávkového formuláře do příslušné kolonky.

 • Dračí studna - Lung ching
  Dračí studna - Lung ching
  Prémiový model Dračí studny. Delikátní, nasládlý, svěží s ořechovo kaštanovými tóny.
  od 185 Kč
  Novinka
  Dračí studna - Lung ching
 • Yerba maté
  Yerba maté
  BIO - prémiový model známé jihoamerické bylinky z výhonků cesmíny paraguajské se značně pozvbudivými účinky.
  od 79 Kč
  Yerba maté
 • Huang xiao cha
  Huang xiao cha
  Prémium model žlutého čaje se svěží nasládlou chutí s tóny citrusů a s příjemnými lehce uzenými tóny.
  od 189 Kč
  Novinka
  Huang xiao cha
 • Tie guan yin Red heart
  Tie guan yin Red heart
  Vynikající model Železné bohyně milosrdenství, slavného čínského oolongu, s nasládlou ovocnou chutí, oříškovými tóny a dlouhým aftertastem.
  od 189 Kč
  Tie guan yin Red heart