Podzim 2019

Podzimní Čajová Bedýnka Ti přinese spoustu lahodných podzimních chutí. Najdeš v ní jablka, švestky, med, mandle, kakao ….. Pokud to zní, jakoby byla plná samých ovocných a ochucených čajů, tak se nenech zmást.

Čti a uvidíš nebo ještě lépe rovnou ochutnej ;)

Apple pie 100 g

Podzimní vůně jablka a jemné citrónové osvěžení, tak by se dal charakterizovat tento ovocný čaj. Pokud bys i na podzim zatoužil po ice tea, tak vřele doporučuju nechat ho vychladit. Čaj neobsahuje ibišek.

Složení: jablko, kyselina citronová, přírodní aroma

Příprava: 12 g na 0,6l vroucí vody, luhuj 8 - 10 minut

Zamiloval sis tento čaj? Můžeš dokoupit v čajovém eshopu zde.

Ceylon Ruhuna 50 g

Pokud jsi byl na Srí Lance a nenechal sis ujít jedno z nejnavštěvovanějších safari na tomto ostrově v národním parku Yala, tak bude úplně nejvíc jednoduchý Ti přiblížit, kde se čajová zahrada, Ruhuna, ze které pochází tento hodně povedený cejlonský čaj, nachází. Národnímu parku Yala se totiž říká také Ruhuna, což ve starosinhálštině znamená něco jako “jih ostrova”. Čajová zahrada se rozprostírá v západní části národního parku. Černý čaj z této čajové zahrady patří k tomu nejlepšímu, co cejlonský čajový trh nabízí. Jeho chuť je výrazná s ovocnými a medovými tóny. Pokud jsi zvyklý pít cejlonský černý čaj tradičně “po cejlonsku”, tedy slazený a někdy i s mlékem, zkus prosím udělat výjimku a dát si ho samotný. Dosladit si ho můžeš vždy a třeba uznáš, že nebude třeba.

Příprava: 7 - 9 g na 0,6l vroucí vody, luhuj 3-5 minut

Zamiloval sis tento čaj? Můžeš dokoupit v čajovém eshopu zde.

Mate cocoa 100 g

Pražené maté z výhonků jihoamerické bylinky, cesmíny paraguayské, Tě díky vysokému obsahu kofeinu dokáže pořádně nakopnout a chuť kakaa do jemna vyladěná ostatními bylinkami, Tě pohladí na duši. Chuť praženého mate se přirovnává k chuti pečeného chleba. Takže vlastně takový chleba a kakao v jednom. Přesně ta kombinace, kterou si podzim žádá.

Složení: pražené mate, kakaové boby, červený rooibos,mandle,květy kaktusu, okvětní lístky chrpy a slunečnice, aroma

Příprava: 10 g na 0,6l vroucí vody, luhuj 4 - 6 minut

Alergen: skořápkové plody - mandle

Zamiloval sis tento čaj? Můžeš dokoupit v čajovém eshopu zde.

Darjeeling Arya 50 g

Čaje z Darjeelingu patřily vždycky mezi mé oblíbené a poté, co jsem se tam vydala letos v červnu, jsem si je zamilovala snad ještě víc. Ať už to bylo díky nádherné krajině, velmi příjemnému klimatu, neuvěřitelně vřelým lidem nebo v neposlední řadě eko farmaření, kterému se tam věnuje čím dál více čajových zahrad. Oblast Darajeelingujich čítá 87. Arya je čajová zahrada založená budhistickými mnichy v 19.století, rozprostírá se v nadmořské výšce 850 - 1800 metrů a od města Darjeeling je to, co by kamenem dohodil. Pro zelený čaj z této zahrady byly použity jen ty nej lístky, což dokazuje zkratka, která je součástí jeho jména (SFTGFOP 1). Chuť má lehce nasládlou a příjemně osvěžující, stejně tak, jako je pohled na čajové zahrady v okolí Darjeelingu.

Příprava: 7 g na 0,6l vroucí vody, luhuj cca 1 a půl minuty

Zamiloval sis tento čaj? Můžeš dokoupit v čajovém eshopu zde.

Red plum

Tento speciální černý čaj z čínské provincie Zejiang, celým jménem China Zhejiang Jiu Qu Hong Mei, se také jmenuje Červená slivoň. Nejenže je to pecka na závěr Podzimních Čajových Bedýnek, ale říká se mu tak hlavně díky barvě nálevu a také kvůli koncové dochuti po švestkách či višních. Oblast Zhejiang je proslulá produkcí zelených čajů, hlavně Dračí studny, ale na začátku 20. století zde započali i produkci černého čaje a snad souhlasíš, že to byl víc, než dobrý nápad.

Příprava: 6 - 8 g na 0,6l vroucí vody, luhuj 3 - 5 minut

Zamiloval sis tento čaj? Můžeš dokoupit v čajovém eshopu zde.

  • apple pie - kvalitní sypaný ovocný jablečný čaj
  • ceylon ruhuna - kvalitní sypaný černý čaj ze srí lanky
  • pražené maté - kvalitní sypané čaje a bylinky
  • Darjeeling Arya - kvalitní sypaný zelený indický čaj z darjeelingu
  • red plum - kvalitní sypaný černý čaj