Assam Doomni

Jemně kořeněný čaj s příjemnými květinovými tóny

Kategorie
Dostupnost:Zboží je momentálně nedostupné.
Poslední 1 balení
Assam Doomni

O tomto zeleném Assamu

Čajová zahrada Doomni se nachází v indickém státě Assam těsně u hranic s Bhútánem na úpatí himalájských velehor. Založená byla o dost později než většina čajových zahrad třeba v indickém Darjeelingu, konkrétně až kolem roku 1928. Před tím se tam pěstovala cukrová třtina a čekanka. Čaje z Assamu jsou známé zejména výraznými černými čaji, proto jsem měla velkou radost, když jsem ochutnala tuto delikatesu ze zahrady Doomni, která z řady assámských čajů tak trochu vybočuje. Jde o čaj zelený jemně kořeněný s příjemnými květinovými tóny.

Příprava

7 - 9 g na 0,6 l vroucí vody, luhuj cca 3,5 - 4 minuty. Pokud si z čaje chceš užít vícero nálevů, použij trochu víc čaje a chladnější vodu a luhuj kratší dobu. Konkrétně kolem 10 g čaje, vodu o teplotě 80°C a dobu luhování 2-3 minuty.

Byl v Letní Čajové Bedýnce 2020.

Chceš vyzkoušet tento zelený Assam? Za každých 400,- Kč v objednávce si můžeš zvolit libovolný vzorek čaje, za který vůbec, ale vůbec nic nezaplatíš. Hmotnost vzorku je 10 g. Zapamatuj si název a v objednávce ho připiš do příslušné kolonky.