English breakfast

Poctivá tradiční snídaňová směs indického, cejlonského a afrického černého čaje vhodná na popíjení po anglicku, tedy s mlékem a cukrem.

Kategorie
Dostupnost:skladem
BaleníCenaks
50 g89,00 Kč
100 g162,00 Kč
250 g335,00 Kč
English breakfast

Pár slov o čaji English breakfast

 • English breakfast tea nebo-li anglická snídaňový čaj, je snídaňová kllasika nejen pro Angličany. Jde o směs černých čajů z Ceylonu, Afriky a indického Assamu, která se míchá tak, aby měla vždy ideálně stejnou chuť. Tato tradiční čajová směs je skvělá nejen pro ty, co si do čaje rádi přihodí pár kostek cukru a dolijí ho mlékem tak, jak to dělají angličani. Pokud patříš mezi milovníky plnější chuti černého čaje, tak Ti English breakfast bude chutnat i samotný a neslazený.

Příprava čaje English breakfast

 • 7-9 g na 0,6l vroucí vody, luhuj 3-4,5 minuty.
 • Určitě vyzkoušej i jiné poměry a dobu luhování tak, aby to vyhovovalo Tobě. Takové orientační vodítko s různými způsoby přípravy u každého druhu čaje najdeš v článku Jak dlouho luhovat jednotlivé druhy čajů a při jaké teplotě. Nezapomeň i na to, že kvalita vody na čaj je důležitější, než by většinu lidí napadlo. S tvrdou vodou prostě lahodný šálek nevykouzlíš, i kdyby ses rozkrájel. Podrobnosti najdeš v tomto článku.

Chceš vyzkoušet čaj English breakfast? Za každých 400,- Kč v objednávce v čajích (bez dopravy a bez naší výběrové kávy) máš nárok na jeden (10 g). Do této hodnoty se nezapočítávají bedýnky a jiná dárková balení. Svůj výběr vzorku napiš do objednávkového formuláře do příslušné kolonky.

 • Earl Grey
  Earl Grey
  Cejlonský čaj ovoněný a ochucený bergamotem charakteristický svou nezaměnitelnou kořenitou chutí.
  od 89 Kč
  Earl Grey
 • Touareg
  Touareg
  Zelený čaj Gunpowder obohacený o voňavou mátu Nana pro přípravu mátového čaje Touareg, typického například pro Maroko.
  od 83 Kč
  Touareg
 • Koření na masala chai
  Koření na masala chai
  Směs koření pro přípravu tradičního indického masala chai, kterému se také říká yogi.
  od 125 Kč
  Koření na masala chai
 • Assam CTC
  Assam CTC
  Plný, výrazný čaj ideální na přípravu masala chai či čaje s mlékem.
  od 75 Kč
  Assam CTC