Pu erh mini tuo cha

Kvalitní zralý pu erh zformovaný do malých hnízdeček. Je známý pro svou charakteristickou zemitou příchuť a pro spoustu blahodárných účinků na lidský organismus.

Kategorie
Dostupnost:skladem
BaleníCenaks
50 g127,00 Kč
100 g232,00 Kč
250 g534,00 Kč
Pu erh mini tuo cha

O čaji Pu erh

 • Pu erh je město v čínské provincii Yunnan, takže ho mají v názvu všechny čaje, které odtud pocházejí. Pod pojmem Pu erh se ale hlavně rozumí určitý specifický způsob zpracování čaje, který má kolébku právě v Pu erhu. Jde o proces, jehož významnou součástí je dodatečná fermentace čajových lístků a v mnoha případech se pak formují do různých tvarů (hnízd, mističek, cihel …), které se nechají zrát několik týdnů nebo i několik let či desítek let, prostě jako archivní víno. Čaj pak získá charakteristickou zemitou příchuť, kterou někteří milují a jiní nenávidí.
 • Konzumace Pu erhu byla běžným smrtelníkům doslova zakázaná. Pít ho mohl pouze císař a jeho nejbližší. Proto se mu také někdy říká Čaj císařů. A zakázané ovoce chutná nejlépe, že?
 • Tento je celým jménem Pu erh mini tuo cha (zralý). 

Zdravotní účinky čaje Pu erh

 • Pu erh se může pyšnit velkým množstvím zdravotních účinků, již dlouho má své místo v čínské medicíně. Prý snad pomáhá i s hubnutím. Ale do těchle "léčivých vod" se pouštět nebudu, ze zákona vlastně ani nemůžu. Tak si to budeš muset bohužel vyguglit. Ale napovím, že nejčastěji narazíš na snížení cholesterolu, čištění organismu a již zmíněné hubnutí.

Příprava čaje Pu erh

 • 8 - 12 g na 0,6 l vroucí vody, luhuj cca 5 minut (jedna hnízdečko váží cca 4 g, nechává se vcelku). Čaj je vícenálevový.

Byl v Jarní Čajové Bedýnce 2018.

Chceš vyzkoušet tento pu erh? Za každých 400,- Kč v objednávce si můžeš zvolit libovolný vzorek čaje, za který vůbec, ale vůbec nic nezaplatíš. Hmotnost vzorku je cca 10 g. Zapamatuj si název a v objednávce ho připiš do příslušné kolonky.

 • Pai Mu Tan
  Pai Mu Tan
  Bílá pivoňka je jeden z nejznámějších bílých čajů, kterým se uctívali vážení hosté.
  od 119 Kč
  Pai Mu Tan
 • Maté pražené - pampero
  Maté pražené - pampero
  Velmi povzbuzující nápoj s kouřovou vůní a chutí pečeného chleba, který je typický pro země Jižní Ameriky. Jde o sušené...
  od 76 Kč
  Maté pražené - pampero
 • Muscatel dragon
  Muscatel dragon
  Skvělý černý čaj s osvěžující ovocnou, muscatelovou chutí a s příjemně zemitými tóny.
  od 229 Kč
  Muscatel dragon