Čína - velká čajová cesta

Velká čajová cesta proto, že více než polovina programu se točí kolem čaje. Je to nejspecializovanější cesta za čajem z nabídky českých cestovek. Logicky tedy nemůže směřovat nikam jinam, než do Číny, kolébky čaje. Takže se těš na čajové degustace, čajové školení, čajové muzeum, čajové tržiště, čajové plantáže, nejstarší rostliny čajovníku, městečko Yixing - hlavní město čajových konviček ..... Ale mimojiné uvidíš i zajímavý kus jiné, "nečajové", Číny ;)

Tvou čajovou pouť tak bude zpestřovat třeba cesta nejrychlejším magnetickým vlakem světa, jezírka s typickými čínskými mosty a altánky, různé chrámy, bambusový les, pagody, plavba na bambusových raftech pohádkovou krajinou hor Wuyi, unikátní kruhová sídliště národnostní menšiny Hakka a pak taky troška toho asijského velkoměstského ruchu, ať už v Šanghaji nebo v Hongkongu.

Cesta čaje je jedním ze zájezdů na míru, které pořádá China tours. Mrkni na detaily sem nebo se jich poptej na zájezdy na míru.

P.S. Jako já cestuju víceméně sama. Teď nemyslím jen jakože necestuju s cestovkou, ale já prostě většinou cestuju úplně sólo. Ale Čína je jedna ze zemí, kam bych se sama asi nevypravila. Né, že bych se bála, to ne. Ale myslím si, že díky jazykový bariéře bych si to tam moc neužila, což mi mnoho známých, mimojiné zkušených cestovatelů, potvrdilo. Zatím jsem se sice domluvila skoro všude (tedy až na Vietnam, tam jsem si celkem užila :D, podrobnosti si můžeš přečíst kdyžtak tady na mém cestovatelském food & travel blogu), ale prostě Čína je Čína a to nemluvím o tom jejich rozsypaném čaji ;)

  • "Koláč" čaje pu-erh (photo credit Pixabay, author unknown)
  • rýžové terasy v Číně (photo credit Sasint on Pixabay)
  • Hakka, provincie Fujian, Čína, photocredit: artzhangqingfeng on Pixabay
  • Hangzhou, Čína, photocredit: christels on Pixabay
  • Čajová keramika
  • Noční Šanghaj, Čína, photocredit: kuloser on Pixabay