Ceylon Nuwara Eliya

Poctivý Cejlon. Intenzivní černý čaj, který znáš z různých pouličních restauraček na Srí Lance, pokud jsi na tomto nádherném ostrůvku byl. Tento má navíc velmi příjemnou dochuť.

Kategorie
Dostupnost:skladem
BaleníCenaks
100 g109,00 Kč
250 g245,00 Kč
Ceylon Nuwara Eliya

Jelikož Srí Lanka se stála v poslední době velmi vyhledávanou cestovní destinací, určitě mezi vámi je spousta těch, kteří na ní byli a zamilovali si ji tak, jako já. A to úplně se vším, co k ní patří. Ať už mluvím o vřelých lidech, kokosech kam se podíváš, nádherných chrámech, zelených kopcích, rybářích na kůlech, pálivém jídle a ano, černo černém čaji nezaměnitelné intenzivní chuti.

Tohle je právě ten čaj, který Ti připraví ve většině pouličních občerstvoven a restauraček, ale na závěr ještě ucítíš hodně příjemnou dochuť po medu a oříšcích.

Je to jeden z mála čajů, který si teda trochu sladím, i když o hodně míň než na Srí Lance. Jde o čaj typu broken. Díky tomu, jak je čaj drobný, tak je fakt velmi intenzivní chuti, kterou získá po velmi krátkém luhování. Srí Lančani do něj někdy přidávají i mléko, jak se naučili od Angličanů.

Tento má, mimojiné, v názvu BOP, což znamená broken orange pekoe. Kdyby Tě to zajímalo, tak více o čajových zkratkách jsem napsala tady.

Výborně se hodí pro přípravu indického masala chai (yogi).

Příprava:

8 g na 0,6l vroucí vody, luhuj 1 - 2 minuty.

Byl v Podzimní Čajové Bedýnce 2017.

Chceš vyzkoušet tento fajnový čaj? Za každých 400,- Kč v objednávce si můžeš zvolit libovolný vzorek čaje, za který vůbec, ale vůbec nic nezaplatíš. Hmotnost vzorku je 10 g. Zapamatuj si název a v objednávce ho připiš do příslušné kolonky.

 • Orange heaven
  Orange heaven
  Pomeranč, pomerančová kůra, květy granátového jablka, červená řepa .... to je...
  od 123 Kč
  Orange heaven
 • Earl Grey
  Earl Grey
  Kvalitní sypaný cejlonský čaj ovoněný a ochucený bergamotem.
  od 73 Kč
  Earl Grey
 • Koření na masala chai
  Koření na masala chai
  Směs koření pro přípravu tradičního indického masala chai, kterému se také...
  od 113 Kč
  Koření na masala chai
 • Sugar candy
  Sugar candy
  Krystaly lehce karamelizovaného cukru, které se používají do různých...
  od 59 Kč
  Sugar candy