Podzim 2021

Je tady podzim a s ním i podzimní výběr čajů z Čajových Bedýnek, které se, doufám, postarají o to, aby byl ještě barevnější, voňavější vřelejší a prostě na pohodu. Rooibos red orange 60 g Stejně tak,...

Je tady podzim a s ním i podzimní výběr čajů z Čajových Bedýnek, které se, doufám, postarají o to, aby byl ještě barevnější, voňavější vřelejší a prostě na pohodu.

Rooibos red orange 60 g

Stejně tak, jako se barví podzimní listí, tak se vybarvil i tento rooibos. Rooibos pochází z Jižní Afriky a pro jeho výrobu se používají drcené větvičky Čajovce kapského, které mají původně zelenou barvu. Díky oxidaci (přístupu vzduchu) však zčervenají. Je to jako u čajovníku. Z neoxidovaných lístků je čaj zelený, a když projdou oxidací, tak je z nich čaj černý.

Rooibos sám o sobě je lehce nasládlý. Tento je navíc díky kombinaci s kůrou citrusových plodů a ibišku krásně osvěžující. Obsahuje spoustu minerálů a stopových prvků a jako téměř všechny bylinkové čaje je i rooibos bez kofeinu, takže si ho klidně můžeš dát na dobrou noc.

Složení: červený rooibos, kůra citrusových plodů, ibišek, aroma; Alergen: citrusy

Příprava: 10 g na 0,6 l vroucí vody, luhovat 4 - 6 minut

Zamiloval sis tento rooibos? Můžeš dokoupit zde.

Yunnan Ri Guang 50 g

Sluníčka na podzim není nikdy dost. Spíš čím dál míň. Občas na nás padají chmury, který rozháníme různými způsoby, třeba tabulkou čokolády. Šálek černého čaje Yunnan Ri Guang Ti obstará obojí. Sluníčko i čokoládu.

Je totiž částečně sušený na slunci, což je v dnešní době spíš vzácnost. Většina čajů se suší ve speciálních pecích. Pochází z čínské provincie Yunnan a byl sklizen na jaře před svátkem čistoty a jasu (Ming Quian).

Vyloudí Ti úsměv na tváři svou medově nasládlou jemně navinulou chutí s tóny hořké čokolády.

Příprava: 7 - 9 g na 0,6 l vroucí vody, luhovat 3 - 5 minut

Zamiloval sis tento černý čaj? Můžeš dokoupit zde.

Ceylon Battalgalla 80 g

Další černý čaj je pro změnu ze Srí Lanky. Tentokrát z čajové zahrady Battalgalla, která se nachází ve věhlasné čajové oblasti Nuwara Eliya v nadmořské výšce kolem 1700 metrů.

Černý čaj z této zahrady má plnou lehce svíravou svěží chuť. Pije se bez mléka a bez cukru. Každopádně pokud Ti zachutná s cukrem a mlékem, směle do toho. Hlavně, aby sis pochutnal.

Příprava: 7 - 9 g na 0,6 l vroucí vody, luhovat cca 4 minuty

Assam Hattialli 50 g

Ze srílanských kopců seběhneme do údolí a přesuneme se na severovýchod Indie do státu Assam. Jde o velmi úrodnou oblast, proto se tam také velmi daří všemu možnému ovoci a zelenině, které se těší oblibě nejen mezi lidmi, ale také mezi slony. Ti se zde v minulosti zabydleli a různě procházeli a tím nevědomky dali název čajové zahradě Hattialli, která v překladu znamená "cesta slonů".

Čaj je to tentokrát zelený. Má příjemně hladkou, květinovou a nasládlou chuť bez svíravosti. Obsahuje velké množství ceněných tipsů.

Příprava: 8 g na 0,6 l vroucí vody, luhovat cca 2 - 3 minuty

Zamiloval sis tento zelený čaj? Můžeš dokoupit zde.

Darjeeling Risheehat FF 20 g

Na závěr si připijeme opravdovou lahůdkou, šampaňským mezi čaji. Darjeelingem z jarní sklizně (FF = first flush = jarní sklizeň) ze zahrady Risheehat. I když to tak na první pohled nevypadá, tak i tento Darjeeling se řadí mezi černé čaje. Jako u všech čajů z Darjeelingu z jarní sklizně čajové lístky prošly jen velmi lehkou oxidací, takže se naoko tváří spíš jako čaj zelený.

Z podzimní letargie Tě proberou tóny exotického ovoce a můžu Ti garantovat, že jeho vůně a vynikající aftertaste si zamiluješ. Tak na lásku a na zdraví.

Příprava: 7 - 8 g na 0,6 l vroucí vody, luhuj cca 3,5 - 5 minut

Zamiloval sis tento černý čaj? Můžeš dokoupit zde.

  • Podzimní Čajové Bedýnky 2021 - dárkové balení sypaných čajů
  • Rooibos červený s citrusovou kůrou
  • Yunnan Ri Guang - Sunlight - kvalitní sypaný černý čínský čaj sušený na slunci
  • Assam Hattialli - kvalitní sypaný zelený čaj z indického Assamu 2
  • Darjeeling Risheehat first flush - jarní sklizeň