Jaro 2021

Svěžest, nová energie, nový život, optimismus, vůně a krása ... kam se jen podíváš. To je jaro a jarní výběr Čajových Bedýnek.

Black rose 80 g

 • Doušek z tohoto čaje vyrobeného podle tradiční čínské receptury bezpochyby Tvou tvář rozjasní. Stejně tak, jako se rozzáří každá žena, když dostane kytici růží. Omamná vůně okvětních lístků růže, které byly přidány do čínského černého čaje, Tě přenese do jiné dimenze. Ta nasládlá příjemná květová chuť bude zkrátka Tvá nová jarní láska na první přivonění. Zní to trochu jako čaj výhradně pro dámy, ale … no schválně (já to nikomu neřeknu) ;).

Složení: čínský černý čaj, okvětní plátky růže

Příprava: 8 - 9 g na 0,6 l vroucí vody, luhovat 3 - 4,5 minuty

Zamiloval sis tento černý čaj? Můžeš dokoupit zde.

Currant afternoon 80 g

 • Jako osvěžující odpolední drink bezesporu poslouží tenhle ovocný "rybízák". Zjemněný jablkem, provoněný ananasem a s troškou ibišku pro celkové doladění chuti. Je přirozeně bez kofeinu. Takže si ho můžeš dopřát kdykoli. Po vychlazení z něj budeš mít skvělé ice tea.

Složení:černý rybíz, červený rybíz, ananas, bezinky, ibišek, jablko, přírodní aroma

Příprava: 12 g na 0,6 l vroucí vody, luhovat 8 - 10 minut

Zamiloval sis tento ovocný čaj? Můžeš dokoupit zde.

White downy 50 g

 • Když teď frčí ta Božena Němcová … s ní, respektive s její Babičkou, asi vždycky budu mít spojenou hlášku, že správná hospodyňka i pro pírko přes plot skočí. Tak hlavně nikam neskákej, protože já Ti ta peříčka naservíruju takhle přímo pod nos, jo? :)
 • White downy totiž znamená bílé prachové peří. Čaj je celým jménem China Guangxi Lin Yun White Downy a jde o vynikající osvěžující zelený čaj z lístků z vyšlechtěné odrůdy původního divoce rostoucího čajovníku v čínském okrese Lin Yun. Mezi lístky je spousty ochmýřených tipsů, díky kterým čaj získal své jméno a taktéž chuť nálevu, která je ovocně nasládlá, mírně navinulá, příjemně lehce natrpklá a také trochu do oříškova.

Příprava: 6 g na 0,3 l vody o teplotě 80°C, luhovat cca 2,5 minuty, lze opakovaně zalít

Zamiloval sis tento zelený čaj? Můžeš dokoupit zde.

Honeybush green 70 g

 • Kromě svěžesti, vůně a lehkosti by to chtělo taky nějaký ten vitamín, což? O to se postará čaj z jihoafrické rostliny honeybush (medový keř), latinsky Cyplopia intermedia, v zelené, tedy neoxidované formě. Je to takový jemnější a o krapítek sladší brácha známějšího rooibosu.
 • Obsahuje spoustu minerálů, vitamínů a stopových prvků. Ale hlavně také co? Skvěle chutná. Neobsahuje kofein a po vychlazení je z něj i bezva ice tea, se kterým si můžeš všemožně zaexperimentovat. Tedy ho zkusit různě dochucovat - třeba čerstvým lesním ovocem či višněmi nebo sirupy z tohoto ovoce či bezinkových květů. Anebo ho nech tak, jak je. Mňam.

Příprava: 9 - 12 g na 0,6 l vroucí vody, luhovat 4 - 6 minut

Zamiloval sis zelený honeybush? Můžeš dokoupit zde.

Yellow bud 20 g

 • Ani tentokrát nebude chybět pecka na konec. Pecka je to už jen v tom, že jde o čaj žlutý, který je zatím výhradní doménou producentů Číny (ano, ač se to zdá neuvěřitelné, tak v Číně fakt existuje pár věcí, kterou od nikoho neokopírovali :D ). Každý žlutý čaj se vyrábí nějakou speciální metodou. U tohoto čaje konkrétně to vypadalo zhruba tak, že se lístky nechaly nejdříve zavadnout, lehce se vytvarovaly, pak přikryly vlhkou látkou, nechaly krátce sušit, opět přikryly vlhkou látkou a pak nechaly dosušit komplet.
 • Jde o ručně sklizené lístky - pouze tips a 1 lístek, ve kterých je nejvíce ceněných látek. Celým jménem je China Anhui Huo Shan Huan Ya Special Grade, což je "Žluté poupě z pohoří Huo" z čínské provincie Anhui.
 • Má vynikající svěží hladkou jemně kořeněnou nasládlou chuť s ovocnými a květovými tóny a jde lehce do pečených oříšků.

Příprava: 6 - 8 g na 0,3 l vody o teplotě 80°C, luhovat cca 2,5 minuty, lze opakovaně zalít

Zamiloval sis tento žlutý čaj? Můžeš dokoupit zde.

 • Black rose - kvalitní sypaný černý čaj s okvětními plátky růže
 • Rybízový čaj Currant afternoon - kvalitní sypaný ovocný čaj
 • Kvalitní sypaný čínský zelený čaj White downy - China Guangxi Lin Yun White Downy
 • Honeybush green - medový keř zelený sypaný bylinkový čaj
 • Žlutý čaj Yellow bud - kvalitní sypaný čaj