Jade cobra

Svěží, nasládlý oolong z Jávy, s jemnou květinovou vůní. Říká se mu Zelený drak a je jen velmi lehce fermentovaný.

Kategorie
Dostupnost:Zboží je momentálně nedostupné.
Jade cobra

Zelený drak patří mezi oolongy. List je ovšem velmi málo fermentovaný, takže se jen o fous neřadí mezi zelené čaje. Překvapivě nepochází z Tchaiwanu ani z Číny, jako většina oolongů, ale z Indonésie, konkrétně z ostrova Jáva. Celým jménem Java winter special Halimun Naga Hijan (Jade Cobra) Pouchong. I přes to, že je fermentovaný pouze lehce, tak má celkem slušnou trvanlivost, klidně i 5 let. Což je ta dobrá zpráva. "Horší" je ta, že Ti bude tak chutnat, že bude pryč než řekneš borůvkový koláč :). Je totiž moooooc příjemný, svěží, lehce nasládlý a voní po květinách.

Příprava:

6 - 8 g na 0,3l vody o teplotě 85°C či teplejší, luhuj 2 - 3 minuty. Čaj je vícenálevový a skvěle se hodí pro přípravu stylem gong fu cha, kterou jsem blíže popsala tady.

Byl v Podzimní Čajové Bedýnce 2017.

Chceš ochutnat tento oolong z Jávy? Za každých 400,- Kč v objednávce (bez dopravy) máš nárok na jeden (10 g). Do této hodnoty se nezapočítávají bedýnky a jiná dárková balení. Svůj výběr vzorku napiš do objednávkového formuláře do příslušné kolonky.

 • Japan Gyokuro
  Japan Gyokuro
  BIO - květiny, moře, les, ranní rosu, to vše a mnohem více najdeš v lahodné chuti tohoto opravdu mimořádného japonského zeleného čaje.
  od 246 Kč
  Novinka
  Japan Gyokuro
 • Dračí studna - Lung ching
  Dračí studna - Lung ching
  Prémiový model Dračí studny. Delikátní, nasládlý, svěží s ořechovo kaštanovými tóny.
  od 185 Kč
  Novinka
  Dračí studna - Lung ching
 • Huang xiao cha
  Huang xiao cha
  Prémium model žlutého čaje se svěží nasládlou chutí s tóny citrusů a s příjemnými lehce uzenými tóny.
  od 189 Kč
  Huang xiao cha