Dopis Sej Rošce :D

Marketing trochu jinak, aneb jak to dopadne, když oslovíte svéráznou YouTuberku, Sej Rošku, jestli by se ve svých videích trochu neopřela do Čajových Bedýnek...... No nevim, jestli bych obstála v marketingové učebnici v kapitole "Jak napsat zadání YouTuberovi", ale já se rozhodně pobavila. A víte vy vlastně vůbec, co je to ČERNEJ KOKS? ;)

Hlavní je ten svět nebrat příliš vážně ;)

Tak za tenhle marketingový počin by mě můj bývalý zaměstnavatel nejspíš zabil :D Tak ještě štěstí, že už žádnýho nemám, a že tu propagaci můžu vzít tak trošku s nadsázkou.

Ona ta čajová kultura v Čechách je místy brána až příliš vážně, tak proč ji trochu neodlehčit, že?

Takže jsem požádala svéráznou YouTuberku Sej Rošku, jestli by Čajové Bedýnky nějak vtipně zakomponovala do některého ze svých bláznivých videí.

Pokud neznáš, tak to honem naprav a mrkni třeba na tohle funny videjko, Jak vyfotit selfie ;)

Sej Roška je, mimojiné, největší "bjůty specialistka". Poradí ti jak se nalíčit třeba na Hrad nebo na nejdivočejší party. A pro tyto účely jsem jí sestavila a poslala tu úplně nejosobnější Čajovou Bedýnku, kterou jsem nazvala "Zapař do rána kdo můžeš" a přiložila k tomu i tématický dopis.

Úplné znění dopisu Sej Rošce

Čau Sej Roško,

když se tak furt líčíš na různý mejdany, tak by Ti mohlo bodnout něco, abys na tom večírku nevytuhla po prvním drinku.
No a čaj by to mohl spravit, což? Takže Ti posílám hned celou podzimní Čajovou Bedýnku, kterou jsem připravila jen a jen pro Tebe a nazvala ji "Zapař do rána kdo můžeš".

Tak směle čti dál, abys věděla, co v ní je za poklady a jak si ty čaje vlastně uvařit, abys to celý nezvojtila :D

Začnem tim nejsilnějšim. Jedná se o Poctivý cejlonský "prachový" čaj. Tím, že je nadrcenej takhle najemno, tak je faaaaakt silnej, takže můžeš doma v klídku slíbit, že se z kalby vrátíš "za světla" (to, že až druhý den, dodávat netřeba). Takže ho v podstatě můžem nazvat černej koks :D (srí lančani a všichni profesionální čajovníci, nechť mi odpustí). Natahnout ho do nosu ale uplně nedoporučuju. Ten čajíček je fakt síla, takže pokud bys vyměkla a bez cukru to nedala, tak tam, kromě toho cukru, přidej i mlíko a koření garam masala a máš z toho luxusní CHAI MASALA, můj nejoblíbenější indickej lektvar. Jinak pokud patříš mezi ty, co si myslej, že čím menší částečky čajových lístků, tím je to větší "shit", tak Tě vyvedu z omylu. Na Srí Lance to berou přesně naopak. Osobně jsem byla v továrničce, kde ručně z tohodle čajovýho prachu vybírali větší kousky lístků, protože tam se, a právem, takhle jemnej čaj považuje za top kvalitku!

U dalšího modelu jsem teda dost váhala, jestli ho pro Tebe neni škoda. Jde totiž o dost luxusní záležitost. Ale tak nakonec jsem si řekla, že když jsi ta Sej Roška, tak Ti padne jak prdel na hrnec. Je to totiž Královskej bílej Pu erh. A je speciální tím, že se na čínských kopcích sklízí ještě za ranní rosy v brzkých hodinách a nesmí být zasažen slunečníma paprskama. Takže je to vlastně taky takovej Sej Rošek neopálenej :D Ale je to fakt bašta, tak se drž návodu a ne, že tu přípravu odflákneš.

Když už jsme u tý romantiky s ranní rosou, tak u ní ještě zůstaneme a zavzpomínáme na léto. Chrpy, růže, slunečnice, jasmín, růže … to všechno je s mírou dle tradičních čínských receptur přimícháno do kvalitního zelenýho čaje a vznikne z toho směs, kterou jsem pracovně nazvala "Vzpomínka na letní lásky". Oujeee, taky se Ti zastesklo? No třeba si na dnešním mejdanu zase někoho nabrnkneš.

Dost bylo romantiky a tesknění a pojďme trochu přiostřit. Čínskej zelenej Gunpowder. Na rozdíl od většiny zelených čajů se zalejvá horkou vodou a dokonce se i krátce povaří. Pak je jasný, že z něj vznikne celkem silnej odvar. Takže kdyby to na Tebe bylo opět moc, tak pro Tebe mám dobrou zprávu. Je to přesně ten čaj, ze kterýho se připravuje Touareg. Takže šup tam s čerstvou mátou, která Tě ochladí, až na Tebe půjde horečka sobotní noci a nezapomeň na horu cukru. Diety nediety. Bez 7mi kostek na hrnek to není pravý nefalšovaný Touareg. No ok, zas tak jednoduchý to nebude, je to trochu rituálek. Takže pokud si chceš připravit Touareg přesně tak, jak ho dělaj v Maroku, tak mrkni na tenhle článek na webu www.cajovebedynky.cz a tam najdeš všechno do největšího detailu i s videjkem o jeho přípravě, který jsem natočila na marockým tržišti. Jinak Touareg je samozřejmě pecka i jako "ice tea".

No a když teda všechen ten čaj způsobí, že vydržíš kalit do rána, tak je jasný, že se pak potřebuješ taky trochu vyspat. A co si budem povídat, to uplně nejde, pokud vedle Tebe leží někdo, kdo strašně, ale strašně chrápe. Takže divoká karta týhle Čajový Bedýnky, specielně pro Tebe, je jedna "No name" bylina. Kterou jsem osobně vyhandlovala na jednom marockym souku. Jméno jsem teda z tý jejich hatmatilky nepobrala, ale to, že je to na chrápání, a že je to fakt husto krutě účinný, to mi pan bylinkář marockej vysvětlil pomocí gest a zvuků celkem jednoznačně. Tak se toho neboj a tajně podstrč svýmu spolunocležníkovi lektvar z týhle byliny a dobrou a čaaaau :)

P.S. I když to tak mnohdy nevypadá, tak jsi jinak asi celkem inteligentní, tak snad netřeba dodávat, že ty kaštany jsou podzimní dekorace a k čemu jsou tam ty špejle snad tušíš taky. Tak ne že ty kaštánky nebohý taky zčajuješ :D

P.P.S. A pokud na čaje vlastně vůbec nejsi, tak si od "únavovýho syndromu" budeš muset pomoct jinak a tuhle Čajovou Bedýnku prostě pošli dál, třeba někomu k Vánocům. No řekni, dyť je to dárek, kterej potěší staršího bráchu, babičku, ulítlýho kreativce i stydlivou paní účetní ;)

Takže tak. Pa, Bohunka

A jak to dopadlo?

Dopadlo to tak, že Sej Roška povídala o Čajových Bedýnkách asi 3 minuty. A mluvila o nich opravdu hezky. Jak maj krásnej web, jak je bedýnka krásná, čaje kvalitní …… Za což jsem samozřejmě moc ráda. Na můj praštěnej dopis sice nezbylo moc času, ale tak to nevadí, dala jsem ho aspoň sem a hlavně jsem se hooodně pobavila už při jeho přípravě :) Navíc spousta Sej Roščiných fans to na web Čajových Bedýnek přivedlo. Takže díky Sejroškoooo :)

To videjko je kdyžtak here.

P.S. Jinak Ty neboj sa, k výběru čajů a všemu kolem, přistupujeme jinak vážně a zodpovědně, i když to tak z tohodle článku možná nevyplývá. A i přiložený dopis bude vypadat "trochu" jinak :) Takže můžeš směle objednat Čajové Bedýnky třeba bráchovi, mamce, strejdovi nebo babičce ;)

  • "černý koks" z Čajových Bedýnek pro Sej Rošku
  • nejosobnější Čajová Bedýnka pro Sej Rošku už se chystá
  • znáš snad větší bjůty specialistku než je Sej Roška? ;)