Čajové Bedýnky podporují handicapované sportovce z Jedličkova ústavu

Na vědomost se dává, že Čajové Bedýnky nově podporují Sportovní club Jedličkova ústavu, protože pokud se o někom dá říct, že není žádný čajíček, tak jsou to rozhodně tito borci.

Někteří nás reprezentují i ve světě. S platností od 26.4.2018 jde z každého prodaného sáčku čaje z Čajových Bedýnek 1,- Kč na ty, kteří rozhodně nejsou žádní čajíčkové.

A jak jsem k tomu vlastně došla?

Těžko říct. Asi je to taková skládanka z různých střípků …. Tak třeba proto, že čím jsem starší, tak tím víc mi dělá radost dělat radost druhým. A je skvělý, když tu jejich radost můžu s nimi sdílet.

No a tím, že se s partičkou handicapovaných (nejen) sportovců stýkám i díky dlouholetýmu kamarádovi, který je trénuje a občas někam “vyveze”, tak když pak jednou uvidím někoho na horách na monoski s asistentem (taková ta lyže, na které borec sedí a má 2 mini hůlky zakončený lyžičkama), tak mi probleskne hlavou, že si může třeba zrovna tenhle jeden parádní den na horách užít možná i díky Čajovým Bedýnkám a vám, kteří jste do toho šli se mnou.

Dalším ze střípků byl třeba i výherní soutěžní příspěvek ze 2.kola soutěže #nejsemzadnycajicek, kde vozíčkářka Mirka uvedla příběh o svém kámošovi, který jí nezištně pomáhá už několik let. A bylo to fakt dojemný a já musela uznat, že jestli někdo není žádný čajíček, tak jsou to oni dva.

A jeden z prvních kořínků nejspíš pramení už z mého dětství, kdy jsem taky nebyla úplně “ve formě”. “Trochu” mě zlobily nohy, takže jsem strávila 3 roky v nemocnici a mohla jen sedět a ležet. Měla jsem však trochu víc štěstí než jiný děti a “Ten nahoře” si nejspíš přál, abych mohla vesele skákat přes kaluže (no a já samozřejmě taky, já moc moc moc moc ;) ), tak jsem se z toho nějak vykřesala a dneska běhám o sto šest a dělám tolik sportů, že ani sama nemůžu věřit, že se mi těch pár let tam v nemocnici v Krči, pak těch pár let o berlích a spousta jiných věcí kolem fakt jen nezdálo ……

Každopádně ještě než jsem se “rozběhala” úplně, tak jsem nemohla jezdit na dětský tábory s ostatníma “normálníma” dětma, běhat po lese a chodit na 10ti kilometrový pochody. Tak mě naši tenkrát poslali na tábor od Svazu invalidů. Musím říct, že se mi tam vůbec nechtělo. Ale za krátkou chvíli jsem si to tam úplně zamilovala a byl to pro mě ten nejvíc boží tábor na světě. Hráli jsme hrozně kreativní hry, všichni se nám věnovali, byla tam děsná sranda, a protože tam jezdily i zdravé děti, tak když jsem se vrátila z toho “svého” tábora a brácha a ségra z toho “svého”, “normálního” a byli děsně zpruzení, a že už nikdy na nic podobnýho v životě nepojedou ….. tak jsem je nadchla vyprávěním o “mém” táboře, že tam začli jezdit taky a jezdili jsme tam všichni dokud jsme z táborového věku nevyrostli.

No a vůbec si všímám, že handicapovaní jsou často mnohem šťastnější a optimističtější, než my “normální”. Možná bysme potřebovali podpořit spíš my, ale peníze nám k tomu určitě nepomůžou. Nám ne ;) Díky, že jsi dočetl až sem a ještě víc díky, pokud se zapojíš.

Jak můžeš přispět

 • nákupem čajů z Čajových Bedýnek, kdy z každého prodaného sáčku jde na SCJÚ 1,- Kč
 • můžeš si objednat reklamní čaje z Čajových Bedýnek s logem své firmy nebo reklamní Čajové Bedýnky nebo to doporučit ve své firmě, pokud sám žádnou nevlastníš (1 Kč z každého sáčku)
 • můžeš se stavit v Čajobaru a z každé čajové limonády půjde také 1 Kč na Sportovní club JÚ
 • můžeš sám přispět na transparentní účet Sportovního Clubu Jedličkova ústavu 2109512498/2700 a pokud uvedeš do předmětu platby #nejsemzadnycajicek, tak Tvůj příspěvek půjde přímo na handicapované sportovce Sportovního clubu JÚ a pokud tento hashtag neuvedeš, Nadace Jedličkůva ústavu je použije na jiné (dobročinné) účely, třeba na Tu Kavárnu, tréninkovou kavárnu pro handicapované, což s čajíčkem vlastně taky trochu souvisí ;)
 • můžeš poslat dárcovskou SMS, více info najdeš tady

Číslo transparentního účetu Sportovního clubu Jedličkova ústavu

 • 2109512498/2700

Níže mrkni na pár fotek ze života sportovců Sportovního clubu JÚ a uznej, že to jsou fakt borci, kteří nejsou žádní čajíčkové.

Více informací o Nadaci Jedličkova ústavu si můžeš přečíst tu a o Sportovním clubu Jedličkova ústavu tady.

Kolik to zatím dělá?

 • 2018 - Bylo to nádherných 15.179,- Kč, které sportovi z JÚ využijí na účast na mezinárodních hrách v Dubai 2019, odkud je to již jen krůček na Zimní POH v Tokiu. Držme palce.
 • 2019 - Celkem 14.598,- Kč, z toho na Srdcerváče, kteří se snaží o zaměstnávání postižených, šel dar v hodnotě 8.985,- Kč a na SCJÚ šlo 5.613,- Kč (loni to bylo více, mimojiné i proto, že v létě 2019 nebyl bohužel Čajobar s ledovými čaji (z jejichž prodeje šla taky část výtěžku stranou na dobročinné účely), protože jsem byla v Indii a neměl s ním kdo jezdit … )
 • 2020 - Celkem 20.226,- Kč, z toho na SCJÚ 12.082,- Kč a na Srdcerváče 8.144,- Kč.
 • 2021 - Celkem 23.998,- Kč, z toho na SCJÚ 15.628,- Kč a na Srdcerváče 8.370,- Kč.
 • 2022 - SCJÚ 13.081,- Kč
 • 2023 - SCJÚ 17.018,- Kč
 • Super brácho, byl jsi dobrej
 • Mistrovství ČR v curlingu
 • Oštěpařka Káťa na MČR v atletice v Bílině
 • Fanda hází diskem na MČR v atletice
 • Atletika - mistrovství ČR Bílina
 • Fanda tentokrát jako DJ Kolečko