Ibišek květ celý

Díky své typické kyselé chuti skvěle osvěží ať už v horké či ledové podobě. Ibiškový čaj, nebo-li carcade, je typickým nápojem pro země Severní Afriky, Blízkého Východu či Latinské Ameriky.

Kategorie
Dostupnost:skladem
BaleníCenaks
100 g79,00 Kč
250 g182,00 Kč
Ibišek květ celý

Pokud jsi někdy navštívil některou ze zemí severní či západní Afriky, Blízkého Východu či Latinské Ameriky, určitě jsi tam narazil na carcade neboli ibiškový čaj. Je to silně slazený osvěžující nápoj z květů ibišku, který se podává jak horký, tak vychlazený. Tento k Tobě doputoval až ze Súdánu.

Ibišek sám o sobě je dost kyselý. Ale to je na něm právě to skvělý, protože čím taky jiným se osvěžit, že? :) Takže pokud jsi milovník kyselýho, neslaď. Pokud bys tuto dominantní chuť raději zmírnil, tak oslaď a cukrem rozhodně nešetři.

Příprava:

15 g krátce povař v 0,6 l vody, sceď a silně oslaď; pij horký nebo vychlazený s ledem (dá se to i bez vaření, prostě pouze zalij vroucí vodou, luhuj cca 10 minut)

Chceš vyzkoušet tento fajnový čaj / nečaj? Za každých 400,- Kč v objednávce si můžeš zvolit libovolný vzorek čaje, za který vůbec, ale vůbec nic nezaplatíš. Hmotnost vzorku je 10 g. Zapamatuj si název a v objednávce ho připiš do příslušné kolonky.

 

 • Orange heaven
  Orange heaven
  Pomeranč, pomerančová kůra, květy granátového jablka, červená řepa .... to je...
  od 79 Kč
  Orange heaven
 • Earl Grey
  Earl Grey
  Kvalitní sypaný cejlonský čaj ovoněný a ochucený bergamotem.
  od 82 Kč
  Earl Grey
 • Touareg
  Touareg
  Zelený čaj Gunpowder obohacený o voňavou mátu Nana pro přípravu mátového čaje...
  od 75 Kč
  Touareg
 • Blueberry bliss
  Blueberry bliss
  Borůvky, hroznové víno, černý rybíz, ibišek ... výrazná plná chuť, která...
  od 75 Kč
  Blueberry bliss