Nepal Pathivara White forest

Vynikající vysokohorský bílý čaj z Nepálu. Je svěží, nasládlý s kořeněnými a květovými tóny. Připomíná Darjeeling z jarní sklizně. 

Kategorie
Dostupnost:Zboží je momentálně nedostupné.
Nepal Pathivara White forest
 • Nepal Pathivara White forest - kvalitní sypaný bílý čaj z Nepálu - detail čajových lístků

O tomto bílém čaji z Nepálu

 • Čajová zahrada Pathivara se nachází v oblasti, kde  jsou klimatické podmínky trošku drsnější, takže výtěžnost z jednoho hektaru je nesrovnatelně nižší než u většiny čajových zahrad (jejich 50-60 kg oproti celosvětovému průměru, který jde lehce přes tunu asi mluví za vše). Proto jediná možnost, jak přežít, byla zaměřit se čistě na vysoce kvalitní čaje, aby se to vyplatilo. Prostě žádný masovky.
 • Čajová zahrada se rozprostírá v nadmořské výšce kolem 1800 - 2000 metrů jen asi 5 km od parku Singhalia, proslaveného mimojiné snahou o záchranu Pandy červené. Je to velmi mladá čajová zahrada. Za svou krátkou (asi 30 letou) historii byly navíc čajovníky ponechány díky maoistickému povstání, které v Nepálu probíhalo, asi tak na 10 let svému osudu a s obnovou "řízeného" pěstování a zpracování čaje se začlo znovu až v roce 2012. Každopádně jejich čaje stojí za to a tento bílý model je toho důkazem.
 • Obsahuje spoustu tipsů. Je svěží, nasládlý s kořeněnými a květovými tóny. Trochu jako Darjeeling z jarní sklizně. 

Příprava

 • 7 - 9 g na 0,6 l vroucí vody, luhovat 3 - 5 minut.

Byl v Letní Čajové Bedýnce 2023.

Chceš vyzkoušet tento fajnový nepálský bílý čaj? Za každých 400,- Kč v objednávce v čajích (bez dopravy a bez naší výběrové kávy) máš nárok na jeden (5 g). Do této hodnoty se nezapočítávají bedýnky a jiná dárková balení. Svůj výběr vzorku napiš do objednávkového formuláře do příslušné kolonky.

 • Nilgiri green oolong
  Nilgiri green oolong
  Mimořádný ručně zpracovaný oolong s "přívlastkem" winter frost. Sklizeň 1/2024 - 1 bud a 1 lístek. S tóny květin, manga,...
  od 299 Kč
  Novinka
  Nilgiri green oolong
 • Moonlight beauty
  Moonlight beauty
  BIO - úžasný bílý čaj Moonlight beauty. Je nádherně voňavý, jemný, květový s tóny nasládlého ovoce.
  od 239 Kč
  Moonlight beauty