Léto 2019

William Ewart Gladstonekdysi řekl to největší čajové moudro: „Když je ti zima, čaj tě zahřeje. Když je ti horko, čaj tě zchladí. Když je ti smutno, čaj tě rozveselí. Když jsi rozčílený, čaj tě zklidní.“ Prostě na čaj je ten nejlepší čas vždycky.

Tak se pojď mrknout, jaké čaje Ti zpříjemní letošní léto.

Chun mee 50 g

Zelený čaj z čísnkého Hunanu, kterému se díky lístkům svinutým do tvaru obloučků říká Vzácné obočí.

Je úplně ideální třeba na letní grilovačky. Díky vyššímu obsahu taninu Tě jednak probere, pokud začneš na mejdánku klimbat a navíc Ti urychlí trávení, když se nezřízeně nacpeš grilovanými dobrotami.

Dá se tedy očekávat, že chuť má natrpklou, ale překvapivě i lehce nasládlou. Záleží jak moc ho vyluhuješ.Tak při luhování postupně ochutnávej a uvidíš, co Ti vyhovuje nejvíc.

Příprava: 7 - 9 g na 0,6 l 95°C vody, luhuj 1-1,5 minuty.

Zamiloval sis tento čaj? Můžeš dokoupit tady.

Snow dragon 50 g

Zelený čaj je všeobecně super na léto, protože tělo ochlazuje. Tento je obzvlášť osvěžující (a to nejen díky svému názvu, který by na ochlazení mohl zafungovat už jen psychologicky). Jeho chuť je ovocná a jde trošku do citrusových tónů. I tento čaj je z čínského Hunanu. Je bohatý na tipsy, tedy ještě nerozvinuté lístky čajovníku, ve kterých je nejvíce ceněných látek.

Příprava: 6 - 7 g na 0,3 l 80°C vody, luhuj cca 2 minuty, čaj je vícenálevový.

Zamiloval sis tento čaj? Můžeš dokoupit tady.

Lemon twist 100 g

Pokud by na Tebe byl Sněžný drak citrusový málo, tak Lemon twist Tě rozhodně nezklame, ať už připravený za tepla nebo jako ice tea,nejen na letní garden party. Není v něm žádný tein, takže se v pohodě můžeš podělit i se svými ratolestmi. Jako jeden z mála ovocných čajů neobsahuje ibišek.

Složení: jablko, citrusy, citrusová kůra, jahody, citronová tráva, okvětní lístky slunečnice, kyselina citronová, přírodní aroma.

Alergen: citrusy

Příprava: 12 g na 0,6 l vroucí vody, luhuj 8 - 10 minut.

Zamiloval sis tento čaj? Můžeš dokoupit tady.

Rooibos berries 50 g

Ani tento zelený rooibos neobsahuje žádný tein. Jde o bylinku z Jižní Afriky, která na rozdíl od svého bratra, červeného rooibose, neprošla procesem fermentace. Má spoustu pozitivních účinků na lidský organismus. A jelikož je bohužel ze zákona nemám dovoleno zmiňovat, tak snad aspoň to, že jeho příjemná chuť vyladěná letním ovocem, Tě krásěně pohladí na duši.

Složení: zelený rooibos, jahody, višně, černý rybíz, borůvky, aroma.

Příprava: 9 - 12 g na 0,6 l vroucí vody, luhuj 4 - 6 minut.

Zamiloval sis tento čaj? Můžeš dokoupit tady.

Darjeeling oolong 20 g

Určitě netrpělivě čekáš, kdo bude tentokrát "borec na konec". Darjeeling ani oolong pro Tebe sami o sobě jistě nebudou neznámé pojmy. Ale aby se obojí vztahovalo k jednomu čaji, to už taková klasika není. V Darjeelingu se produkují obvykle čaje černé, tedy plně fermentované. Tento je výjimečný tím, že je fermentovaný pouze částečně. Jeho oříškovou chuť snad nejde nemilovat.

Příprava: 7 - 9 g na 0,6 l vroucí vody, luhuj cca 1,5 minuty.

Zamiloval sis tento čaj? Můžeš dokoupit tady.

  • Chun mee - vzácné obočí - kvalitní sypaný zelený čaj z čínského Hunanu
  • Snow dragon - prémiový sypaný zelený čaj z čínského Hunanu
  • Lemon twist - prémiový citrónový sypaný čaj
  • Zelený rooibos s lesními plody - kvalitní sypaný čaj
  • Darjeeling oolong - prémiový sypaný černý čaj z indického Darjeelingu