Kerala - Indie

Máš trochu respekt z Indie, ale na Srí Lance jsi byl a zamiloval sis ji? Pak si zamiluješ i Keralu. Stát na jihu Indie, který je ve srovnání se severem podstatně rozvinutější, bohatší, civilizovanější a v mnohých ohledech Srí Lance hodně podobný. Kerala je neuvěřitelně zelená, svěží, plná palmových hájů. Je ideální pro pěstování všech možných plodin, koření a samozřejmě čaje. Sotva vyskočíš z letadla, zasáhne Tě vůně kardamonu a kari listů a neopustí Tě až do odletu.

Přistaneš v Kočinu, kde Tě čeká projížďka lodí po přístavu, návštěva paláce Mattančerri, židovská čtvrť se synagogou Paradésí, kostel sv. Františka s hrobem mořeplavce Vasca da Gamy, procházka kolem hradeb Fort Kočín a také Kathakali, což je místní tradiční pantomimické představení, kde veškeré role ztvárňují muži.

Následovat bude Munnar, který se nachází v nadmořské výšce 1800 m a je obklopen čajovými plantážemi snad ze všech stran. Ta všudypřítomná jasná zeleň je úžasně uklidňující a osvěžující. Mrkneš do muzea čaje, kde se i dozvíš, jak se čaj vyrábí, projedeš se mezi čajovými plantážemi jeepem …

V přírodní rezervaci Periyar se projedeš lodí po jezeře a zajdeš na průzkum do džungle, kde je sousta zajímavých zvířat a rostlin a uvidíš i stáda indických slonů ve volné přírodě. Všude kolem se taky pěstuje všechno možné koření … k tomu až si přivoníš, tak na to co kupuješ u nás v nákupáku už se ani nepodíváš.

V Alleppey se budeš nejen plavit tradičním hausbótem po stojatých vodách Keraly (tzv. backwaters), ale strávíš na něm i noc. Budeš z něj mít mít nádherný výhled na nekonečné háje kokosových palem, rýžová políčka a poklidný život vesničanů. Následovat bude návštěva ptačí rezervace na břehu jezera Vemabanad. Miluješ ryby? Mořské nebo sladkovodní? Kerala to má všechno.

Dojde i na nějaký to válení se na pláži a když by Ti tenhle relax byl málo, můžeš si dojít třeba na ayurvedickou masáž či jinou proceduru.

Tyto a podobné výpravy pořádá China tours, tak mrkni na jejich nabídku.

P.S. Miluješ indickou kuchyni? Tak mrkni na můj food & travel blog na recepty, které jsem si z Indie přivezla.

  • Źena z rybářské vesnice v Kerale, na jinu Indie, s vynikajícími specialitami tohoto státu.
  • Surfový spot v Kerale, Indie
  • Práce na rýžovém políčku, Alleppey, Kerala, Indie
  • Pouliční obchod se zeleninou, Kerala, Indie
  • S kámošema surfařema na pláži v rybářské vesničce, Kerala, Indie
  • Jezírko s lotosy, Kerala, Indie
  • Street art po indicku, Kerala, Indie
  • Čajové zahrady v kopcích v Munnaru, Kerala, Indie
  • Sušení černého pepře, Kumily, Kerala, Indie