Azorské ostrovy

Azory jsou moje srdcovka. Miluju to klima, svěží zeleň všude kolem, opuštěný pláže mezi útesy, vulkanický jezírka hrající všemi odstíny modré a zelené, horské tůňky s horkými prameny, které si vyloženě říkají o to se tam na chvíli naložit ....... A navíc! Je to jediný místo v Evropě, kde se pěstuje čaj. A to ne jen tak ledajaký. Je bio a ekologický ve všech směrech.

Tak jednak je to ostrůvek na tisíce mil vzdálený jiným čajovým zahradám na světě, takže to tam čajové choroby mají poněkud z ruky, ale hlavně se v tamním klima čajovým škůdcům a chorobám vůbec nedaří. Takže rostliny čajovníku není nutné stříkat žádnými chemikáliemi. Čajová továrnička Gorreanna si navíc energii vyrábí z vodních zdrojů kolem. A ty výhledy! Z čajové zahrady rovnou na širý oceán.

Taky je to asi cenově nejpříznivější alternativa výletu do destinace, kde se pěstuje čaj.

Čaj a návštěva čajové továrničky Gorreanna a přilehlých čajových zahrad je však v rámci této cesty pouze okrajovou záležitostí.

Na ostrově Sao Miguel si budeš užívat výlet k překrásným jezerům Lagoa Azul, Lagoa Verde a Lagoa de Fogo. Termální prameny, ve kterých se dá nejen koupat, ale jejichž energie se používá i pro přípravu místních specialit. Vodopády, malebná městečka, krátery, výhledy.

Ostrov Terceira Ti nabídne výjezd na nejvyšší horu ostrovů, Santa Barbara, s parádním výhledem, mořské bazénky vytesané v útesech na pobřeží, přístav, jeskyni Natal … na 8mi denní výlet je toho až až :)

Veškeré detaily a praktické informace se dozvíš tady.

  • Lago de Fogo na ostrově Sao Miguel, Azorské ostrovy, Portugalsko
  • Místní street art - stylové betonové vlnolamy - Sao Miguel, Azorské ostrovy, Portugalsko
  • Čajová zahrada čajové firmy Gorreana, Sao Miguel, Azorské ostrovy, Portugalsko
  • Skleníky na pěstování ananasu, Sao Miguel, Azorské ostrovy, Portugalsko
  • Vřelí lidé - Bohunka s kámošem Natim, Sao Miguel, Azorské ostrovy, Portugalsko
  • Nádherné scenérie, ať s duhou nebo bez, Sao Miguel, Azorské ostrovy, Portugalsko
  • Místní "stonehenge" na pobřeží, Sao Miguel, Azorské ostrovy, Portugalsko
  • Východ slunce na tajném surfovém spotu, Sao Miguel, Azorské ostrovy, Portugalsko
  • Horké prameny po celém ostrově, ať už na kopcích nebo v oceánu, kde byl pod útesem vytvořen takový přírodní bazének, Sao Miguel, Azorské ostrovy, Portugalsko