Pohádková smaltovaná konvice

Cool, retro a vintage čajové konvice a konvičky a třeba i nějaké sběratelské kousky. 9,5 dcl, plech, tmavě modrá.

Kategorie
Dostupnost:Zboží je momentálně neprodejné.
Pohádková smaltovaná konvice
Akce
Novinka
  • Pohádková smaltovaná konvice
  • Pohádková smaltovaná konvice

Čajové limonády, domácí ledový čaj

Na čajových limonádách je vlastně postavený můj Čajobar. Původně jsem chtěla dělat šumivé čajové drinky z kombuchy, ale to by bylo tak časově a i jinak náročný, že jsem se rozhodla do čajů tu šumivost dostat jinak. Ne, nepoužívám Soda stream ;). Sypaný čaj prostě a jednoduše nasypu do sodovky a nechám macerovat. Pak k tomu přidám nějaký sirup nebo to nechám na přírodno, pak trocha ledu, nějaký kytičky na ozdobu a je to. Jinak o macerování čajů za studena už jsem se více rozepsala tady.

Jen teda bacha, až pak budeš tu flašku otevírat. Pokud nechceš mít "vymalovanou" kuchyň, tak několikrát jen lehce pootoč uzávěr a upouštěj vzduch, šumí to víc než teplej šampus s burčákem dohromady ;)

Matcha

Mně osobně teda matcha moc nechutná. Ale je teď hrozně trendy, prý má miliony zdravotních účinků (za ty prachy, aby ne :DDDD ) no a taky se mě na ní hodně z vás ptalo na Čajobaru. No tak jsem si zaexperimentovala a testovala na různý způsoby. A na jaký recept jsem nejvíc hrdá? Je to Matcha piňa koláda ;) Což je matcha se studenou vodou, kokosovým mlékem a ananasovým sirupem.

Kombucha

Tak s kombuchou, to je příběh na dlouho. Více jsem se o ní rozepsala tady. Každopádně aspoň stručně na vysvětlenou, kombucha je taková kultura z bakterií a kvasnic (ne, není to houba), která se živí čajem a cukrem. Takže se naloží do vychladlého čajového "vývaru", osladí se a v pokojový teplotě se tam nechá pracovat. Vznikne z toho přirozeně šumivý osvěžující drink, který může chutnat na tisíce různých způsobů. Podle toho, jaký použiješ čaj, cukr (jestli třeba třtinový, kokosový nebo úplně jiný), no a pak to můžeš doladit třeba ovocem nebo červenou řepou či různými sirupy.

Kombucha se používá v čínské medicíně, takže jde o nápoj velmi zdravý. Ale na rozdíl od matchy mně teda rozhodně chutná.