Phoenix dan cong

Vynikající oolong, který má něco z příjemné praženosti a smetanových tónů tmavých oolongů, svěží ovocné a citrusové tóny čajů typu Darjeeling z jarní sklizně a muscatelový nádech a oříškové tóny z čajů typu Darjeeling z letní sklizně.

Kategorie
Dostupnost:skladem
BaleníCenaks
50 g289,00 Kč
100 g549,00 Kč
Phoenix dan cong
Novinka
 • Phoenix Dan cong oolong - kvalitní čínský čaj oolong - detail čajových lístků

O tomto čaji

 • Čínský oolong Guangdong je historicky ceněný natolik, že za dynastie Sung se jím odváděly císařské dávky. Takže pokud se Tě daňové přiznání týká a chceš k němu letos přistoupit poněkud alternativněji, tak zkus zaplatit v podobě sáčku s Phoenixem ;) 

 • Dan Cong je v překladu samostatný keř. Znamená to, že rostliny čajovníku, ze kterých byly sklizeny lístky pro tento čaj rostou divoce a dorůstají výšky i 5 metrů. Takže žádný tísnění se hlava na hlavě, jak to v čajových zahradách bývá a žádný zastřihování tak, aby na špičky větviček dosahla i ta nejmenší stařenka.

 • Chuťová paleta tohoto oolongu je opravdu pestrá. Má něco z příjemné praženosti a smetanových tónů tmavých oolongů, svěží ovocné a citrusové tóny čajů typu Darjeeling z jarní sklizně a muscatelový nádech a oříškové tóny z čajů typu Darjeeling z letní sklizně.

Příprava

 • 6 - 8 g na 0,3 l 85-90°C horké vody, luhuj cca 2 minuty. Čaj lze zalít opakovaně. Skvěle se hodí na přípravu stylem gong fu cha.

Chceš vyzkoušet Phoenix dan cong oolong? Za každých 400,- Kč v objednávce v čajích (bez dopravy a bez naší výběrové kávy) máš nárok na jeden (5 g). Do této hodnoty se nezapočítávají bedýnky a jiná dárková balení. Svůj výběr vzorku napiš do objednávkového formuláře do příslušné kolonky. • Darjeeling Jogmaya
  Darjeeling Jogmaya
  Bílý čaj z Darjeelingu s jemně květovou a kořeněnou chutí s bylinnými tóny a příjemným aftertastem.
  od 106 Kč
  Darjeeling Jogmaya
 • Sikkim Temi SF
  Sikkim Temi SF
  Vynikající čaj z indické zahrady Temi z letní sklizně. Nálev je medový, muscatelový s tóny oříšků.
  od 167 Kč
  Sikkim Temi SF